پنج شنبه / ۱۷ مهر ۱۳۹۹ / ۲۲:۱۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۶۳۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

بازدید احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان از مجتمع کشت و صنعت مکران

احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان به همراه سردار رستم قاسمی مشاور عالی و اقتصادی فرمانده کل سپاه پاسداران و یوسفی فرماندار کنارک ظهر امروز پنجشنبه از مجتمع بزرگ کشت و صنعت مکران در شهرستان کنارک بازدید کردند.

(پنج شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹) ۲۲:۱۸
به گزارش روابط عمومی استانداری در این بازدید صفایی مدیر شرکت کشت و صنعت مکران به بیان گزارشی از بخش‌های مختلف این طرح پرداخت.

وی اظهار داشت: مجتمع کشت و صنعت مکران به عنوان طرح پیشران توسعه سواحل مکران و یک طرح بزرگ مقیاس در کشور است که در سواحل مکران ایفای نقش خواهد کرد.

مدیر این طرح افزود: مجتمع کشت و صنعت مکران در پنج بخش طراحی شده که اولین بخش آن تولید آب شیرین از دریاست وکارخانه نمک‌زدایی از آب دریا در دو فاز ۵۰ هزار متر مکعبی احداث خواهد شد.

وی گفت: بخش دوم باغ تولید میوه های گرمسیری است که ۸۰ درصد این باغ به تولید محصول موز و مابقی به تولید میوه از قبیل انبه، چیکو، پاپایا و گیاه صنعتی مورینگا اختصاص خواهد یافت که با ۵۰ هزار مترمکعب آب شیرین تغذیه خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: بخش سوم طرح تولید محصولات گلخانه‌ای در سطح صد هکتار است که در این واحد، گلخانه تحقیقاتی و پژوهشی نیز احداث خواهد شد.

صفایی گفت: بخش چهارم مجتمع پرورش میگو در سطح ۷۰۰ هکتار است که با فعالیت ۵ پیمانکار عملیات خاکی و ابنیه فنی آن در حال اجراست.

وی افزود: بخش پنجم این طرح بزرگ شامل پرورش ماهی در قفس در دریا است که در دو سایت ۳۰۰۰ تنی و ۴ هزار تنی پیش بینی شده است و توسط شرکت های نروژی در حال اجراست و هزار تن آن با انعقاد قرارداد در مرحله اول تحویل خواهد شد.

وی اضافه کرد: پروژه باغ تولید محصولات گرمسیری نیز با قراردادی با شرکت اینکاتای اسپانیا در حال اجراست.

صفایی همچنین گفت: مجتمع پرورش میگو نیز شامل مرکز تکثیر و مرکز پرورش و مرکز عمل آوری خواهد بود.
مدیر این شرکت ادامه داد: این پروژه بزرگ با فعالیت ۷ پیمانکار بزرگ در حال اجراست.

وی تامین نیروی فنی و نیروی مهندسی و تامین قطعات را از جمله مشکلات این طرح عنوان کرد.

تعداد بازدید : ۲۸۶
(پنج شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹) ۲۲:۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید