چهارشنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۹ / ۲۱:۴۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۶۳۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

شروع سفرهای سرمایه گذاری برای رونق اقتصادی در استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: برای رسیدن به رونق اقتصادی نقاط مختلف استان از جمله بخش های روستایی طرح سفرهای سرمایه گذاری کار خود را شروع کرد.

(چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹) ۲۱:۴۵
"ماندانا زنگنه" ظهر سه شنبه در کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری که در سالن جلسات فرمانداری دلگان برگزار شد، افزود: برای رونق استان چهارشنبه های هر هفته به عنوان روز سرمایه گذاری در نظر گرفته شد اما با توجه به وسعت استان و لزوم بررسی طرح های اشتغال زایی در سایر شهرستان ها طرح سفرهای سرمایه گذاری و سفر به شهرستان های دور از مرکز استان برنامه ریزی شد.

وی بیان کرد: بر اساس این طرح با توجه به وسعت استان مقرر شد شهرستان ها در شش منطقه گروه بندی شوند و نشست بررسی طرح ها و مسائل مربوط به سرمایه گذاری هر منطقه با حضور فرمانداران و سرمایه گذاران شهرستان های دسته بندی شده به میزبانی یکی از شهرستانهای آن منطقه برگزار شود تا بتوان با این برنامه تمامی طرح های سرمایه گذاری استان را مورد بررسی قرار داد و برای اجرایی شدن آنها تصمیمات لازم را گرفت، در همین راستا اولین سفر به میزبانی شهرستان دلگان برای بررسی مسائل مربوط به شهرستان های دلگان، بمپور، ایرانشهر برگزار شد.

زنگنه با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان به دلیل تعداد بالای روستاهایش به عنوان یک استان روستا شناخته می شود و به همین دلیل اجرای طرح های اشتغال زایی در روستاها بسیار حائز اهمیت است افزود: استان در کنار نیروی جوان و مستعد کار از ظرفیت های فراوانی در بخش های مختلف از جمله کشاورزی و معادن بر خوردار است و باید از همه این ظرفیت ها برای رسیدن به توسعه اقتصادی پایدار بهره برد.

وی ادامه داد: برای سرعت بخشیدن به رونق اقتصادی و اشتغال زایی در استان نیاز است تا طرح هایی سرمایه گذاری ارائه شده با دقت مورد برسی قرار گیرند و طرح هایی که قابلیت اجرایی در استان را دارند واهلیت سرمایه گذار آنها تایید شده باشد مورد حمایت قرار گیرند چرا که واگذاری منابع به افرادی که توان تکمیل طرح ها را ندارند به نوعی ظلم بر مردم منطقه است.

گفتنی است در این نشست فرمانداران هم به بیان طرح های اشتغال زایی حوزه خود و طرح مشکل های پیش روی آن ها پرداختند و در پایان این سفر هم همزمان هشت باجه پست بانک دلگان توسط معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار افتتاح شد.
تعداد بازدید : ۱۴۹
(چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹) ۲۱:۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید