چهارشنبه / ۹ مهر ۱۳۹۹ / ۱۸:۳۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۶۱۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تسریع در پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا

معاون هماهنگی امور اقصادی استاندار گفت: روند پرداخت تسهیلات کرونای واحدهای آسیب دیده تا پیش از اتمام موعد پرداخت باید تسریع شود.

(چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹) ۱۸:۳۸
"ماندانا زنگنه" ظهر سه شنبه در کارگروه تخصصی اشتغال استان که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد، افزود: طی ماه های گذشته به دلیل وجود بیماری کرونا بسیاری از کسب و کارها غیرفعال یا نیمه فعال شدند و در نتیجه آسیب هایی به آنان وارد شد که برای بهبود وضعیت واحدها و افراد آسیب دیده تسهیلات کرونا در نظر گرفته شد.
وی بیان کرد: سهم استان در این تسهیلات 500 میلیارد تومان تعریف شد که از این میان تنها 15 میلیارد تومان جذب شده و متاسفانه این در حالی است که بسیاری از واحدها و افرادی که در سامانه کارا متقاضی دریافت تسهیلات بودند هنوز تسهیلات خود را دریافت نکرده اند.
زنگنه با اشاره به اینکه دریافت تسهیلات کرونا تا پایان مهر ماه تمدید شده افزود: به احتمال فراوان برخی از متقاضیان دریافت تسهیلات واحدهای آسیب دیده از کرونا در جریان تمدید مدت زمان آن نیستند و یا اطلاعات خود را در سامانه اشتباه ثبت کرده اند و بنابراین تا پیش از اتمام زمان اعلام شده دستگاه ها باید اطلاعات افراد ثبت شده را جمع آوری و طی تماسی ضمت اطلاع رسانی به متقاضیان شرایط دریافت تسهیلات را برای آنان فراهم کنند.

بیش از 52 هزار نفر متقاضی دریافت وام کرونا
مدیرکل تعاون ، کار ورفاه اجتماعی استان هم در این نشست گفت: طبق آمار و اطلاعات ثبت شده در سامانه کارا پس از اعلام دریافت تسهیلات تاکنون چهار هزار و 287 پرونده با میزان اشتغال پنج هزار و 273 نفر برای دریافت تسهیلات کرونا ثبت شده که از این تعداد برای هزار و 746 پرونده و میزان اشتغال دو هزار نفر در مجموع مبلغ 15 میلیارد و 100 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.
"مهرداد جهاندیده" افزود: از میان 10 بانک عامل فعال در استان بانک سپه با پرداخت چهار میلیارد و 500 میلیون ریال و بانک های تجارت و ملت هرکدام با سه میلیارد و 100 میلیون ریال بیشترین پرداخت تسهیلات کرونا را به متقاضیان داشته اند که پرونده های خویش فرمایی با 139 مورد، مشاغل رسمی دارای بیمه با 938 مورد و مشاغل غیررسمی یا غیر بیمه با 669 مورد بیشترین موارد پرداخت شده بودند.
تعداد بازدید : ۱۸۲
(چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹) ۱۸:۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید