سه شنبه / ۸ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۶۱۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

پیگیری استاندار برای تسریع در پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان در سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با معاونین وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی که به همراه نمایندگان مردم حوزه‌های انتخابیه چابهار و ایرانشهر برگزار شد؛ بر تسریع در پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان استان تاکید کرد.

(سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۲۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی “استاندار” در این نشست که ظهر امروز در محل ساختمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد؛ به تشریح مسایل بهداشتی و درمانی استان، مشکلات و نیازهای دانشگاه‌های علوم پزشکی استان و پروژه‌های اجرایی این بخش پرداخت و ارتقاء میانگین شاخص‌های توسعه‌ای استان را در این حوزه خواستار شد.

وی تسریع در تجهیز بیمارستان کنارک را با توجه به شرایط این شهرستان و روستاهای اطراف آن و شتاب بخشی به روند احداث بیمارستان های ۵۴۰ تختخوابی چابهار و ایرانشهر و زاهدان را خواستار شد.

استاندار با بیان اینکه استان در بخش بهداشت و درمان به نیروی متخصص نیاز دارد؛ گفت: تربیت نیروهای بومی با توجه به بعد مسافت و نیز تعهد و ماندگاری آنان در منطقه در حل مشکلات درمانی استان بسیار مهم و مورد انتظار است.

موهبتی افزود: در راستای ایجاد عدالت اجتماعی، رشد شاخص های علمی، و با هدف تامین نیروی انسانی متخصص بومی و تسهیل ارایه خدمات به مردم و ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی، خواستار افزایش سهمیه پزشکی استان در آزمون سراسری به ویژه برای مناطق کمتر برخوردار استان هستیم.

گفتنی است؛ استقلال حوزه سلامت منطقه مکران (چابهار) از دیگر موارد مورد تاکید استاندار در این نشست بود که مقرر شد دانشکده مستقل علوم پزشکی در حوزه چابهار از حوزه مربوطه وزارت بهداشت پیگیری شود. بعلاوه در جهت تامین زیرساخت های بهداشت و درمان در شهرستان های تازه تاسیس، مقرر شد ساخت و تکمیل بیمارستان درقصرقند، نگور و پلان و تامین کادر تخصصی مورد نیاز( پزشک و پرستار و...) در اولویت دستور کار سال جاری باشد.

موهبتی همچنین بر تکمیل بیمارستان سرباز با توجه به جدایی دو شهرستان راسک و سرباز، تاکید کرد.

در این نشست که جان بابایی معاون درمان و تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، حقدوست معاون آموزش و مدیران ذیربط وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی حضور داشتند؛ با تاکید استاندار و موافقت معاون درمان وزارت، مقرر شد؛ بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی زاهدان از حیث تجهیزات، تکمیل بخش‌های اجرایی باقیمانده، تامین کادر تخصصی و نیروی انسانی، تکمیل و در دهه مبارک فجر امسال افتتاح و بهره برداری شود.

دکتر حقدوست، معاون آموزش وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی نیز اعلام کرد: در سال آینده چند رشته جدید در زیر مجموعه علوم پزشکی در آزمون سراسری برای استان سیستان و بلوچستان پیش بینی شده و دانشجو پذیرش خواهد شد.

وی گفت: پیرامون موضوع استقلال دانشکده پزشکی چابهار بررسی های لازم انجام خواهد شد و نتیجه آن به استان اعلام می شود.

در این نشست، مقرر شد احداث دانشکده گیاهان دارویی و نیز تکمیل بیمارستان شهرستان هامون و تکمیل و تجهیز بیمارستان های شهرستان هیرمند و زهک در سال جاری انجام شود.

همچنین تکمیل بیمارستان ۵۴۰تختخوابی زاهدان با فروش بخشی از زمین های مازاد و تامین نیروی انسانی مورد نیاز (پزشک و پرستار و... ) و احداث دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال جاری و بیمارستان سل زابل و مجموعه آزمایشگاهی این بیمارستان عملیاتی شود.

شایان ذکر است؛ با توجه به ضرورت، بعد مسافت و نیاز اساسی شهرستانهای تازه تاسیس، یک هیات کارشناسی از سوی وزارت بهداشت و درمان جهت بررسی احداث بیمارستان های شهرستان های میرجاوه، بیمارستان و اورژانس تفتان( نوک آباد) ، بمپور و زرآباد اعزام شوند.

همچنین توافق شد؛ بیمارستان ۶۴ تختخوابی سوران با اولویت و به قید فوریت تجهیز و امکانات و کادر نیروی انسانی بیمارستان فعلی ۳۲ تختخوابی مدیریت بحران شهرستان به آن منتقل گردد.

گفتنی است: تجهیز بیمارستان مهرستان از حیث نیروی انسانی و پزشک و... و تجهیز کامل بیمارستان ایرانمهر سراوان و نیز توسعه بیمارستان خاش؛ تجهیزات و تامین نیروی انسانی( پزشک و پرستار) بیمارستان های شهرهای فنوج و دلگان از توافقات بین استاندار و وزارت بهداشت در این نشست بود. 

تعداد بازدید : ۲۳۷
(سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید