سه شنبه / ۸ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۶۱۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

ایجاد غرفه های خرده فروشی مرزی برای معیشت مرزنشینان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: ظرفیت های مرز برای مرزنشینان است و برای فعالیت مرزنشینان غرفه های خرده فروشی مرزی در استان ایجاد خواهد شد.

(سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۱۹
"ماندانا زنگنه" در کارگروه مبادلات مرزی استان که با حضور فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد، افزود: همانگونه که مرزنشینان استان تمایل به انجام مبادلات مرزی با کشورهای همسایه دارند بین مرزنشینان دو کشور افغانستان و پاکستان هم این اشتیاق خود نمایی می کند و بنابراین نیاز است تا برای محقق شدن این خواسته و ساماندهی ان در مرزهای استان بازارچه هایی برای فعالیت مرزنشینان ایجاد شود.
وی بیان کرد: ظرفیت های مرز برای مرزنشینان است و سختی مرزنشینان آن ها شایسته نیست و باید شرایطی را فراهم کرد تا بتوانند با بهره بردن از ظرفیت های مرز معیشت خود را تامین کنند و از طرفی هم باید با افرادی که خواهان سو استفاده و قاچاق از مرزهای استان هستند برخورد شود تا مرزنشینان اسیر فعالیت آن ها نباشند.
زنگنه افزود: ایجاد مکانی برای فروش اقلام توسط مرزنشینان اقدامی است که در این راستا می تواند کمک شایانی به مرزنشینان داشته باشد و براساس قوانین تدوین شده مرزنشینان استان های مرزی می توانند از مرزهای کشور همسایه اقلامی که اجازه ورود آن ها داده شده را وارد کنند و در همان بازارچه مرزی به فروش برسانند.
وی اظهار داشت: ایجاد غرفه های خرده فروشی مرزنشینان با نظارت دستگاه های مجری مرتبط با اجرای آن به طور آزمایشی در دو نقطه تخت عدالت و میرجاوه ایجاد شود و در صورت موفق بودن در سایر مرزهای استان هم پس از جا نمایی غرفه هایی برای بهبود و توسعه معیشت مرزنشینان ایجاد می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار با تاکید بر این که "نباید گذاشت حق مرزنشینان پایمال شود" گفت: طی چند جلسه با معاون والی نیمروز و هیئت تجاری این ولایت مقرر شد برای توسعه صادرات از پایانه میلک و کاهش قاچاق مکانی به عنوان بارانداز در محل پایانه ایجاد شود و بارهای ترانزیتی تجار در ایران پس ورود به بارانداز تخلیه بار شوند و ناوگان افغانی بدون انکه به کشور وارد شوند از همان محل بارانداز بار را بارگیری کنند و به این کشور بازگردند.
تعداد بازدید : ۱۸۳
(سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید