سه شنبه / ۸ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۶۰۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

ایجاد کمیته بررسی و رفع موانع شیلات در فرمانداری دشتیاری

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: با هدف رفع مشکلات صیادان و حوزه شیلات جنوب استان کمیته بررسی و رفع مشکلات شیلات در فرمانداری دشتیاری ایجاد خواهد شد.

(سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۱۷

ماندانا زنگنه در نشست بررسی مشکلات شیلات جنوب استان گفت: سیستان و بلوچستان به دلیل اتصال به آبهای اقیانوسی توانسته نقش مهمی در شیلات کشور ایفا کند و حتی تامین کننده نیاز بسیاری از استان ها بوده که نشان دهنده ظرفیت این منطقه در حوزه شیلات و آبزی پروری است.

وی بیان کرد: وجود آب های آزاد در سواحل جنوبی استان مشاغل بسیاری را دربر داشته که صیادی و لنچ سازی را می توان مهمترین آن ها دانست و با رونق این دو صنعت در سواحل مکران استان می تواند به قطب شیلات کشور تبدیل شود از طرفی پرورش ماهی در قفس هم از جمله ظرفیت های شیلاتی است که با رونق آن در جنوب و شمال استان می تواند به ظرفیت های شیلاتی سیستان و بلوچستان و کشور بیفزاید.

زنگنه افزود: در حوزه پرورش ماهی برخی از متقاضیان با مشکلاتی رو به رو شدند که برای فعالیت آن دسته از افرادی که به دلیل مشکلات و به طور غیرعمدی واحدشان غیرفعال شده تسهیلاتی در نظر گرفته خواهد شد و از طرفی هم در راستای برطرف کردن مشکلات شیلات جنوب استان کمیته ای با عنوان کمیته بررسی و رفع موانع شیلات جنوب استان در فرمانداری دشتیاری ایجاد می شود تا این صنعت مهم استان از رونق باز نماند.

وی با تاکید بر اینکه "رودیک و گواتر باید زنده شود" گفت: برای احیا رودیک و گواتر باید اقدامات لازم انجام شود و از طرفی هم برای راهمنایی و هدایت مناسب متقاضیان ورود به حوضه شیلات و آبزی پروری نیاز است تا بسته ای برای معرفی ظرفیت های شیلات استان برای ارائه به این افراد آماده شود و در اختیار آنان قرار گیرد.


تعداد بازدید : ۱۶۴
(سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۱۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید