دوشنبه / ۷ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۱۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۶۰۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

بیش از ۶۲۳ هزار دلار صادرات از پایانه مرزی ریمدان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: طی پنج ماه ابتدایی امسال تنها از مرز و پایانه مرزی ریمدان بیش از ۶۲۳ هزار دلار صادرات انجام شده است.

(دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹) ۰۸:۱۴
دکتر ماندانا زنگنه پنج شنبه شب پس از بازدید از پایانه مرزی ریمدان در نشست بررسی آخرین وضعیت این پایانه که در سالن جلسات فرمانداری چابهار برگزار شد، افزود: این پایانه نقش و موقعیت استراتژیکی در جنوب استان دارد و موقعیت سبب شد تا توجه تجار کشور پاکستان را به این مرز جلب شود که میزان صادرات انجام شده از مرز ریمدان سندی بر این ادعا است.

وی بیان کرد: علاوه بر این میزان صادرات از محل ماده ۱۱۶ هم میزان صادرات انجام شده از طریق این مرز طی پنج ماه ابتدای امسال به مبلغ قابل توجه ۱۹ میلیون دلار رسید که نسبت به مدت زمان مشابه سال ۹۸ رشدی ۸۰ درصدی داشته که نشان دهنده ظرفیت های ریمدان در ترانزیت و صادرات است.

زنگنه افزود: پایانه مرزی ریمدان ظرفیت هایی را در خود جای داده که مورد توجه تجار کشور پاکستان قرار گرفته و سبب شده تا به سمت این مرز گرایش پیدا کنند و با توجه به استقبال آنها این مرز می تواند به یک منطقه آزاد تبدیل شود که اگر شکل گیرد افزایش مبادلات مرزی را به همراه خواهد داشت.

وی یادآور شد: از ظرفیت های پنهان و نهان مرز ریمدان می توان برای توسعه صادرات فرآورده ها و مشتقات نفتی بهره برد که این مهم ایجاد اشتغال و توسعه مرزی منطقه را هم به همراه خواهد داشت و در کنار هم قرار گرفت آنها رونق مرز را شدت خواهد بخشید
تعداد بازدید : ۱۷۴
(دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹) ۰۸:۱۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید