سه شنبه / ۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۸:۳۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۶۰۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
ربیعی:

دولت برای رفع مشکلات جامعه تمام تلاش خود را می‌کند

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری گفت:دولت با توجه به بررسی‌های مداوم، از شرایط کنونی جامعه به خوبی اطلاع دارد و برای رفع مشکلات تمام تلاش خود را انجام می‌دهد.

(سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹) ۱۸:۳۱
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ علی ربیعی روز سه‌شنبه در نشست مشترک شورای هماهنگی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی و شورای اطلاع رسانی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: وضعیت کنونی دولت بنا بر فشارهای همه جانبه و بی سابقه آمریکا بسیار متفاوت است و باید این دولت را دولت زیرساخت‌ساز و مقاومت نامید.

سخنگوی دولت گفت: اگر در زمان دفاع مقدس درگیر جنگ برای تمامیت ارضی بودیم، اینک نیز کشور دچار جنگ برای تمامیت ذهنی است.

وی بیان کرد: به منظور همراهی و آگاهی مردم از شرایط فشارها و جنگ روانی دشمن، باید در آمایش سرزمینی سیاست‌گذاری لازم با هدف جلوگیری از واگرایی مردم انجام شود.

ربیعی اظهار داشت: هم‌اینک دشمن تنها از طریق خبر علیه ایران فعالیت نمی‌کند بلکه از طریق تهیه فیلم، مستند و میزگرد دست به فعالیت‌های گسترده‌ای زده است.

وی یادآور شد: از پایان سال ۹۲ تا اوایل ۹۷ این دولت ۴.۵ درصد رشد اقتصادی و تورم حدود ۱۰ درصد داشت و با این وجود توانست قیمت ارز را ثابت نگه دارد و کشور را برای جذب سرمایه آماده کرد به طوری که در این سال‌ها برای بیش ‌از ۴۶۰ هزار نفر شغل ایجاد شد.

وی با اشاره به رخدادهای اخیر در سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد شکست بزرگی خورد به طوری که حتی کوچکترین دولت ها در این سازمان از او حمایت نکردند.

ربیعی بیان کرد: این رخداد یکی از بزرگترین موفقیت های نظام جمهوری اسلامی پس از انقلاب محسوب می شود.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری تصریح کرد: با توجه به پیش رو بودن انتخابات دشمن بیش از پیش به دنبال تخریب چهره دولت و نظام و ایجاد بی اعتمادی است که شورای اطلاع رسانی دولت در این زمینه وظیفه تجمیع و همگرایی بین تفکرات مختلف جامعه را بر عهده دارد.

ربیعی از اختصاص ۹ میلیون دلار برای تامین کالاهای اساسی کشور خبر داد.

وی همچنین  با اشاره به وضعیت آب آشامیدنی روستاییان سیستان و بلوچستان گفت: شاخص بهره‌مندی جمعیت روستایی از آب آشامیدنی سالم در سال ۹۲ معادل ۵۹ درصد بود که هم‌اینک به ۶۸ درصد رسیده است.

ربیعی بیان کرد: سیستان و بلوچستان پنج هزار و ۵۹۴ روستا دارد که ۲ هزار و ۶۴۷ روستای آن فاقد شبکه آبرسانی بودنداما  ۲ ۱۹۴ روستا با جمعیت ۷۵۳ هزار نفر و با هزینه ۷۲۵ میلیارد تومان تحت پوشش طرح ملی آبرسانی قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: تا پایان شهریور ۹۹، آبرسانی به ۳۶۳ روستا با جمعیت ۱۱۰ هزار نفر با اعتبار ۳۷۴ میلیارد تومان انجام شد و به ۲۲۲ روستا در سال ۹۸ آبرسانی شده است.
سخنگوی دولت افزود: هم‌اینک ۱۸۳۱ روستا در سیستان و بلوچستان باقی مانده که در قالب ۱۴ تجمیع آبرسانی و ۹ پروژه تک روستایی برنامه ریزی شده است.
وی تصریح کرد: در سالجاری با ۱۵۸ میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده ۱۷۲ روستا با جمعیت ۵۲ هزار نفر آبرسانی شدند و برای  سال ۱۴۰۰، تعداد ۱۸۶ روستا با جمعیت ۳۲ هزار نفر در برنامه اجرا قرار دارند.
تعداد بازدید : ۲۰۶
(سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹) ۱۸:۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید