سه شنبه / ۱ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۵۹۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

باید طرح های جدید اقتصادی در استان اجرا شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: در حوزه سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان طرح های اقتصادی و اشتغال زایی یک نواخت شده اند و با توجه به ظرفیت های منطقه باید طرح های جدید در استان اجرا شوند.

(سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹) ۱۱:۴۰
"ماندانا زنگنه" در دیدار با مدیر ملی طرح معیشت جایگزین برای اشتغال پایدار در سیستان اتحادیه اروپا که در دفتر این معاونت برگزار شد افزود: در راستای بهره بردن از ظرفیت آب های داخلی طرح بزرگ شش هزار هکتاری با اعتباری 850 میلیون دلاری در استان هدف گذاری شد که در صورت تکمیل معیشت مردم منطقه را دست خوش تغییرات مثبتی خواهد کرد و این موضوع اهمیت اجرای طرح را بیشتر می کند.
وی بیان کرد: برای ایجاد اشتغال بیشتر در استان طرح های اشتغال زایی خرد هدف گذاری شدند و طی سنوات گذشته در این حوزه سرمایه گذرای هایی انجام شد و طرح هایی هم به بهره برداری رسید از طرفی در کنار این طرح ها فعال شدن بازارچه های مرزی استان هم در معیشت مرزنشنان نقش مهمی ایفا می کند و این موضوع هم برای رونق مرز های استان از اهمیت بالایی برخوردار است.
10 میلیون یورو برای ارتقا معیشت مردم سیستان
مدیر ملی طرح معیشت جایگزین برای اشتغال پایدار سیستان اتحادیه اروپا هم در این نشست گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه تالاب هامون در معیشت مردم منطقه و با هدف رونق صیادی و معیشت جامعه صیاد سیستان برای احیای این تالاب هم ردیف اعتباری اختصاص یافته که با توجه به شرایط موجود تنها اعتبار خارجی است که به کشور وارد شده است.
حسین سرگزی افزود: در راستای ارتقا معیشت مردم منطقه یکی از اهداف مورد نظر معیشت بانوان است که و در کنار آن با توجه به اینکه مرزهای استان یکی از ظرفیت هایی است که در ارتقا معیشت مردم منطقه نقش بسزایی دارد و به همین دلیل برای بازارچه های مرزی این منطقه هم امکان اختصاص اعتبار به طور کامل وجود دارد.
وی بیان کرد: برای اجرای طرح های معیشتی جایگزین برای اشتغال پایدار در سیستان 10 میلیون یورو اعتبار توسط اتحادیه اروپا اختصاص یافته که این میزان برای همه شهرستان های سیستان است و می تواند در توانمند سازی خانوار منطقه تاثیر مهمی داشته باشد.
تعداد بازدید : ۲۱۰
(سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹) ۱۱:۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید