جمعه / ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۰:۲۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۵۸۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

رایزنی استاندار برای تعیین نظام بهره برداری شبکه آبیاری مکانیزه طرح ۴۶ هزار هکتاری

احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، صبح امروز چهارشنبه با حضور در دفتر سعید شیرکوند معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور، موضوع تعیین نظام بهره برداری شبکه آبیاری مکانیزه طرح ۴۶ هزار هکتاری اراضی دشت سیستان را پیگیری کرد.

(جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹) ۰۰:۲۴
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی در این دیدار؛که معاون سازمان برنامه ‌و بودجه کشور، معاونین وزارت نیرو و جهاد کشاورزی، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان و مشاور این طرح حضور داشتند، اظهار داشت: دستگاه ها با تعامل بیشتر برای خدمت به مردم تلاش کنند.

‌وی ادامه داد: تاکید من از روز نخست پذیرش مسوولیت استان، به دستگاه تخصصی و تعیین تکلیف سه مسأله بهره‌وری آب و الگوهای جدید آبیاری، الگوی کشت و نظام بهره برداری در این طرح بود.

استاندار تصریح کرد: اگر لایروبی رودخانه ها بموقع نشود و فیدرها تمام و کامل نشوند و همچنین مدیریت و توزیع و جزئیات طرح مناسب نباشد، طرح آسیب می بیند و هدف مورد نظر تحقق نمی یابد.

موهبتی خاطرنشان کرد: مدیریت یکپارچه طرح در ایجاد هماهنگی بین تشکل ها، بهره برداران و ذی نفعان طرح، بسیار مهم است.

وی گفت: تدابیر سازمان برنامه و بودجه و جهادکشاورزی در خصوص تامین ارزی طرح با توجه به تغییر قیمت ها جای تقدیر دارد.

استاندار گفت: با توجه به پیشنهاد مشاور در سه سطح برای مدیریت طرح در ادامه، موضوع تصمیم گیری شود تا متناسب با آن، ادامه طرح تا رسیدن به اهداف ترسیم شده و چشم انداز غایی آن، پیگیری شود.

وی بیان داشت: باید تا ارایه آموزش های لازم به کشاورزان ، ارایه الگوهای مناسب، راهنمایی کافی و توانمندسازی کشاورزان و اطمینان نسبی از کسب درآمد کافی، خدمات و پشتیبانی از کشاورزان تداوم یابدو واگذاری نهایی طرح به پس از توانمندسازی مناسب، موکول شود.

موهبتی همچنین گفت: دانشگاه ها و مراکز علمی استان باید در ارایه الگوی آبیاری بهینه، الگوی کشت و نظام مناسب بهره برداری، و بهره وری مطلوب از منابع و سرمایه ها در جهت توسعه منطقه و بهبود زندگی مردم، کشاورزان و دستگاه های تخصصی را یاری کنند.

رئیس جهادکشاورزی استان نیز گفت: در تلاشیم تا پایان آذر امسال، کل ۴۶ هزار هکتار را به نتیجه و بهره برداری برسانیم و تحویل کشاورزان بدهیم.

محمدعلی نیکبخت گفت: تا اول آبان ماه ۴۰ هزار هکتار بهره برداری و نهایی می شود و شش هزار هکتار باقیمانده نیز تا پایان آذر به بهره برداری خواهد رسید.

تعداد بازدید : ۲۰۶
(جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹) ۰۰:۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید