چهارشنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۷:۴۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۵۸۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

پیگیری احداث و تکمیل پایگاه فضایی در چابهار

در نشست استاندار و رییس سازمان فضایی کشور احداث پایگاه فضایی در چابهار مورد بررسی قرار گرفت.

(چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹) ۰۷:۴۱
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ در نشست احمدعلی موهبتی استاندار با براری رییس سازمان فضایی و حسینی رییس گروه فضایی وزارت دفاع و سایر متخصصان بخش های دیگر ویژگی ها و مزیت ها، اقدامات انجام شده در خصوص پایگاه چابهار و تأثیر آن در توسعه اقتصادی و گردشگری و امنیت و پیشرفت فناوری فضایی کشور تشریح شد.
موهبتی ضمن استقبال و اعلام آمادگی هرگونه همکاری برای اجرای طرح در استان، اظهار داشت: تدابیر و هماهنگی های لازم برای اجرای طرح اتخاذ خواهد شد و با شروع پروژه، استان برای رفع مشکلات و بازدارنده ها همکاری لازم بعمل خواهد آورد.
وی ضمن قدردانی از
از مسوولان ارتباطات و دفاع و دانشمندان افتخار آمیز حوزه هوا و فضا از پیشرفت برنامه احداث پایگاه ابراز خرسندی کرد و افزود: امیدوارم این طرح در ادامه نیز با سرعت و دقت بیش تر پیش رود و خوشحالم که بتوانیم همکاری و کمک لازم را در این جهت انجام بدهیم.
استاندار با تاکید بر اینکه در موضوع پایگاه باید تمام ابعاد موضوع اعم از پدافند غیرعامل و مسایل امنیتی آن دیده شود، گفت: نقطه تعیین شده از حیث دسترسی ها موقعیت خوبی دارد و البته با توجه به موقعیت و حساسیت، تحت رصد بیش تری نیز هست.

وی افزود: با اتمام پروژه هایی چون راه آهن، فرودگاه چابهار، طرح های برق و آب و گاز ، زیر ساخت های مورد نیاز نیز بزودی فراهم می شود.

موهبتی با اشاره به قابلیت های مختلف اقتصادی و اجتماعی و گردشگری منطقه، گفت: توسعه و مباحث اقتصادی مهم است ولی مهم تر از آن در این طرح، مسأله اقتدار نظام است و با پیشرفت در این حوزه، قدرت کنترل و اقتدار نظام بیش تر می شود و باید همه در تحقق اهداف نظام اهتمام کنیم.

استاندار با اعلام آمادگی کلیه دستگاههای استانی برای همکاری در جهت اجرای طرح گفت: دستگاههای استان از حیث مجوزها، هماهنگی و کمک کاملا آماده اند و مشکلی در پیشبرد طرح در استان و شهرستان ها وجدد نخواهدداشت.
استاندار با اشاره به اهمیت موضوع، گفت استان آمادگی دارد در ادامه در صورت نیاز به تاسیسات اختصاصی برای پایگاه از جمله بندر، آب شیرین کن، نیروگاه و سایر زیرساخت ها هماهنگی کند و همه باید برای این کار بزرگ همراهی و کمک کنیم که در کمترین زمان به نتیجه برسد.
تعداد بازدید : ۲۰۵
(چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹) ۰۷:۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید