دوشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ / ۰۷:۵۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۵۷۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

سیستان و بلوچستان به میانگین شاخص‌های کشوری هلال‌احمر رسانده شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان به دلیل وسعت و فاصله زیاد بین مراکز جمعیتی از میانگین کشوری شاخص‌های هلال احمر فاصله دارد که انتظار داریم به دلیل تعدد نوع حوادث طبیعی و غیر طبیعی، به میانگین شاخص‌های کشور در این حوزه برسیم.

(دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹) ۰۷:۵۷
به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ کریم‌همتی رییس جمعیت هلال احمر کشور در پایان سفر دو‌روزه خود به سیستان و بلوچستان ظهر روز “یکشنبه” با احمدعلی موهبتی استاندار این استان دیدار کرد و در این نشست مسایل و نیازهای استان در حوزه هلال احمر مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

استاندار سیستان و بلوچستان در این نشست با بیان اینکه استان دارای وسعت و پراکندگی بالای جمعیتی است، افزود: بحران ها و حوادث طبیعی و غیرطبیعی بسیاری در استان رخ می‌دهد که به دلیل فاصله زیاد بین مراکز جمعیتی، سرانه هزینه های امداد و نجات بالاتر از سایر نقاط کشور است.

احمدعلی موهبتی ادامه داد: میانگین فاصله استاندارد بین پایگاه های امداد و نجات در کشور ۶۰ کیلومتر است در حالی که این میزان در سیستان و بلوچستان، ۲۰۰ کیلومتر می‌باشد.

وی راه‌اندازی شعب هلال احمر در همه شهرهای استان بویژه شهرهای ساحلی را مورد تاکید قرار داد.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان، توجه بیشتر به موضوعات آموزشی و فرهنگ‌سازی با محوریت مناطق حاشین‌نشین و کپرنشین و شتاب‌دهی در این حوزه را خواستار شد.

رییس جمعیت هلال احمر کشور هم در این نشست از اختصاص خودروهای عملیاتی سنگین و نیمه سنگین و تجهیزات امداد و نجات جاده‌ای و دریایی به استان خبر داد.

کریم همتی با اشاره به پراکندگی و فاصله بالا بین روستاها و شهرها در سیستان و‌بلوچستان، گفت: بر اساس درخواست و پیگیری های استاندار و نیاز مبرم استان به اختصاص بالگرد دوم، پس از پایان ساخت آشیانه، یک فروند بالگرد امداد و نجات دیگر به استان اختصاص داده می‌شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هم گفت: کل اعتبارات مربوط به حوزه امداد و نجات استان در سال گذشته، شش میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده که فقط ۳۰درصد آن تخصیص یافته است.

مهرداد عرب اول افزود: میزان اعتبارات این حوزه در سال جاری ۶ میلیارد تومان با تخصیص ۶۳درصد می‌باشد و از آنجاییکه تقویت حوزه امداد و نجات برای استان مهم است درخواست داریم اعتبارات گلوبال در اختیار استان قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در این جلسه با اشاره به اینکه متوسط فاصله روستاها در استان ۵۵ کیلومتر است، اظهار داشت: این موضوع ارایه خدمات بویژه خدمات امداد و نجات را در مواقع بحرانی سخت‌تر کرده است.

منصور بیجارفت: سیلاب دیماه سال گذشته با پیام رهبر معظم انقلاب و حضور رییس جمهور و رییس مجلس شورای اسلامی و کمکهای انسان دوستانه مردم سایر استان‌های کشور، به سیل همدلی تبدیل شد.
تعداد بازدید : ۲۲۱
(دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹) ۰۷:۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید