سه شنبه / ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۸:۵۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۵۵۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

به جنبش و نهضت همگانی در حوزه آموزش و پرورش نیاز داریم

استاندار گفت: در حوزه آموزش و پرورش به یک جنبش و نهضت همگانی نیاز داریم چراکه به تنهایی به اهداف مطلوب نخواهیم رسید وبرای تحقق این امر باید تک‌تک آحاد جامعه احساس مسئولیت کنند.

(سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹) ۱۸:۵۸
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمد علی موهبتی استاندار در سی و چهارمین نشست اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی که با حضور رهبر معظم انقلاب،وزیر آموزش و پرورش و استانداران سراسر کشور برگزار شد،اظهار داشت: برای رسیدن به اهداف مطلوب آموزش و پرورش باید یک جنبش و نهضت همگانی صورت بگیرد و این امر به تنهایی و با دستور عملی نیست و باید تک تک افراد جامعه احساس مسئولیت کنند که به این حوزه توجه شود.
وی افزود: اگر بناست سند تحول اثرگذار باشد در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف نیازمند همراهی ، همدلی ،تعامل بین عناصر گوناگونی مثل معلمان، دانش‌آموزان، اولیا مسئولین و همه دلسوزان تعلیم و تربیت هستیم .

موهبتی ادامه داد: اتفاقات خوبی در استان رخ داده است و این جنبش در حال شکل گیری است ولی این روندکافی نیست و باید شتاب فزاینده‌ای رخ دهد.

وی تصریح کرد: خیرین در سال ۹۱ حدود ۲ میلیارد تومان در بحث مدرسه‌سازی کمک کردند که این رقم در سال ۹۲ به بیش از ۴ میلیارد تومان رسید و در سال گذشته ۱۰۸ میلیارد تومان در حوزه مدرسه سازی، مدرسه یاری و مدرسه داری خیرین نقش ایفا کرده اند.

استاندار گفت: دولت هم در حوزه آموزش و پرورش توجه جدی داشته به طوری که در سال ۹۲ رقم ۲۹ میلیارد تومان اعتبار ساخت و ساز در حوزه مدرسه سازی در استان هزینه شده و در سال ۹۸ این رقم به ۴۳۰ میلیارد تومان تخصیص افزایش یافته و در سال جاری نیز این رقم به حدود ۷۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.
وی افزود: در سال ۹۶ حدود ۴۰ هزار متر مربع بنا به کمک خیرین و دولت در حوزه مدرسه سازی انجام شد و در سال ۹۷ این عدد به حدود ۶۰ هزار متر مربع و در سال ۹۸ به ۸۳ هزار متر مربع رسیده است.
موهبتی اضافه کرد: امسال نیز حدود ۱۵۰ هزار مترمربع در حوزه مدرسه‌سازی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد : این ار قام نشان می‌دهد که جهش و حرکت بزرگی در حوزه مدرسه سازی رخ داده است اما مدرسه سازی به تنهایی کافی نیست و آموزش و به ویژه پرورش تنها با مدرسه سازی محقق نمی شود.
استاندار گفت: در حوزه آموزش و پرورش هر فرد چه در جایگاه معلم و چه در جایگاه دانش آموز و چه در جایگاه مسئول اداری کوتاهی کند و در حق آموزش و پرورش جفا کند نباید رحم کرد.
وی تاکید کرد: این موضوع اگر فرهنگ سازی شود حتماً می توانیم طرح هایمان را به منصه ظهور برسانیم.

موهبتی تصریح کرد: خیرین نیز در کنار مدرسه سازی در ایجاد این جنبش و فرهنگ‌سازی می‌تواند بسیار اثرگذار باشند.

استاندار با بیان اینکه در کنار نهضت مدرسه سازی و فرهنگ سازی در آموزش و پرورش، جنبش تامین ابزار و امکانات آموزش مجازی نیز باید راه اندازی شود، ادامه داد: در حال حاضر شاید فردی به تنهایی نمی تواند یک مدرسه را بنا کند ولی این فرهنگ و جنبش را راه بیندازیم که بسیاری از خانواده ها ابزار و لوازم آموزشی فضای مجازی را برای دانش‌آموزان نیازمند فراهم کنند و در تامین امکانات آموزشی از جمله تلویزیون، تبلت و موبایل برای دانش آموزان نیازمند کمک کنند و این نیازمندی ها را تامین نمایند.
تعداد بازدید : ۲۷۷
(سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹) ۱۸:۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید