چهارشنبه / ۵ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۵۵۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

بهره برداری از ۴ طرح راهداری هامون با حضور استاندار سیستان و بلوچستان

چهار طرح مهم راهداری شهرستان هامون امروزچهارشنبه همزمان با هفته دولت با حضور استاندار سیستان و بلوچستان،فرماندار و جمعی از مسوولان استانی و محلی در این شهرستان به بهره برداری رسید.

(چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹) ۱۰:۴۸
استاندار سیستان و بلوچستان در این مراسم با بیان اینکه این استان به کارگاه سازندگی تبدیل شده است، گفت: با وجود شرایط سخت ناشی از تحریم های اقتصادی در کشور به فراهم شدن زمینه سفر ایمن و کاهش هزینه های استهلاک وسایل نقلیه از طریق اجرای طرح ملی بهسازی و ارتقای کیفی روکش آسفالت توجه ویژه ای شده است به طوری که از اردیبشهت امسال تاکنون این طرح در حدود یکهزار کیلومتر از راههای ارتباطی سراسر استان اجرایی شده این درحالی است که در گذشته با وجود شرایط بهتر از نظر نقدینگی هر سال تنها ۱۰۰ کیلومتر از محورهای استان روکش آسفالت می شد.

احمدعلی موهبتی افزود: همچنین علاوه بر انجام اقدامات وسیع عمرانی در زمینه روکش آسفالت در سیستان و بلوچستان، فعالیت های این حوزه از نظر کیفیت نیز قابل قیاس با گذشته نیست به طوری که درحال حاضر راهداران با بکارگیری جدیدترین روش ها و تجهیزات این مهم را مورد توجه قرارداده اند.

وی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی با وجود جنگ اقتصادی دشمنان اقدامات ارزشمندی را در بخش های مختلف برای خدمت به ملت بزرگ ایران انجام داده است، گفت: بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه در سیستان و بلوچستان تخصیص اعتبارات در سال جاری برای حمایت از پیمانکاران ۶۰ درصد مطالبات فعالان این حوزه به صورت نقدینگی و بقیه در قالب اسناد خزانه ارائه می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: رفع چهار نقطه پر تصادف بطول سه کیلومتر، اصلاح شیب شیروانی و شانه سازی به طول ۲۳ کیلومتر از محورهای ارتباطی, همچنین اجرای روکش آسفالت گرم به طول سه ونیم کیلومتر و فوگسیل گرم به طول ۲۵ کیلومتر از محورهای شهرستان هامون مجموعا با اعتبار بالغ بر ۱۴۴ میلیارد ریال طرح های افتتاح شده راهداری این شهرستان را تشکیل می دهند.

ایوب کرد با اشاره به طرح ملی بهسازی و ارتقای کیفی روکش آسفالت راههای ارتباطی سیستان و بلوچستان گفت: این طرح ملی با بکارگیری تجهیزات و فناوری های نوین از اردیبهشت امسال با هدف تامین ایمنی عبور و مرور، کاهش استهلاک وسایل نقلیه و مصرف سوخت و همچنین حراست و نگهداری از سرمایه های ملی اجرایی شده است.

وی افزود: با تلاش شبانه روزی نیروهای راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تاکنون این طرح مهم ملی در بیش از ۶۰۴ کیلومتر از راههای ارتباطی حوزه زیرپوشش این اداره کل با اعتبار افزون بر ۱۵۰ میلیارد تومان عملیاتی شده است.
تعداد بازدید : ۳۷۱
(چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹) ۱۰:۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید