یکشنبه / ۸ تیر ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۹۳۸۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

تجارت و ترانزیت مهمترین مزیت استان سیستان و بلوچستان است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس سند آمایش؛ تجارت و ترانزیت مهم‌ترین مزیت استان است که باید مردم استان از آن بهره مند شوند.

(یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۲۶
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی "استاندار" عصر روز شنبه در نشست با مدیران اقتصادی استانداری و مدیرعامل سازمان همیاری و شهرداری استان، با بیان این که بر اساس سند آمایش سرزمین استان، تجارت و ترانزیت مهم‌ترین مزیت استان سیستان و بلوچستان است؛ تاکید کرد: از این رو بایستی به این ظرفیت به صورت ویژه نگاه شود و برای توسعه و رونق آن تلاش شود.

وی با تاکید بر واگذاری برخی از فعالیت ها و خدمات در محل بازارچه های مرزی استان به سرمایه گذاران و سازمان همیاری و شهرداری استان ؛ تصریح کرد: نگاه به مرز باید از تهدید به نگاه فرصت عوض شود و به جای دیوارکشی در مرز، با تقویت و حمایت از سرمایه گذاران، منافع آن عاید مردم شود.

استاندار اضافه کرد: انتظار داری فعالیت بازارچه ها به گونه‌ای باشد که دامنه آن، جمع کثیری از مردم استان را بهره مند کند به طوری که از کولبری تا تجارت معمول که غرفه‌داران هستند و تجارت کلان؛ همه مردم به صورت مستقیم و غیر مستقیم نفع ببرند.

موهبتی گفت: فرصت خدمت به مردم خیلی کوتاه است لذا می بایست از فرصت ها برای خدمتگزاری به مردم و توسعه همه جانبه نهایت استفاده را کرد.

استاندار؛ در رابطه با میزان صادرات از بازارچه های استان طی سه ماه ابتدای سال جاری، بیان داشت: میزان صادرات ار بازارچه های استان در سه ماه اول مسال، ۱۰ درصد افزایش داشته است، این در حالی است که فعالیت بازارچه ها در سه ماه ابتدایی سال جاری بخاطر تعطیلات نوروز و تعطیلات ناشی از بیماری کرونا تعطیل بوده است؛ به بیان دیگر این میزان، حاصل فعالیت حدود یک ماه است.

موهبتی ادامه داد: در بحث صادرات از بازارچه ها روند رو به رشدی را شاهد هستیم.

وی ابراز امیدواری کرد: تا پایان شهریور میزان صادرات و درآمد بازارچه ها از کل صادرات و درآمد سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

استاندار با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه کشور افزود: باید با بهره‌گیری از ظرفیت مرزها با همه توان صادرات را تقویت شود.

گفتنی است: در این جلسه سیده ثریا سیدزاده معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری؛ ماندانا زنگنه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری؛ مبین علی میر مدیر بازارچه های مرزی و احمد دهمرده مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان و چند تن از مدیران کل ستادی مرتبط، به ارائه گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه صادرات و بازارچه های مرزی استان پرداختند.

همچنین در این جلسه؛ بر تسهیل شرایط برای حضور سرمایه گذاران در بازارچه ها و همچنین تعیین نوع بهره برداری از بازارچه ها و تعیین تکلیف ساختمانها و تاسیسات بازارچه‌های تازه ساخته شده در استان تاکید شد.

تعداد بازدید : ۴۹۴
(یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹) ۰۹:۲۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید