یکشنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۸۷۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

بررسی نحوه توزیع گوشت معیشتی و میوه شب عید در جلسه ستاد تنظیم بازار استان

(یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸) ۰۸:۲۲
به گزارش روابط عمومی استانداری جلسه ستاد تنظیم بازار استان به ریاست زنگنه سرپرست معاونت اقتصادی استانداری و با حضور اعضای این ستاد در محل استانداری برگزار شد .
در این جلسه وضعیت خدمات رسانی گاز مایع، نحوه توزیع گوشت منجمد تنظیم بازار و همچنین میوه شب عید مورد بررسی قرار گرفت .

ماندانا زنگنه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ذخیره‌سازی گاز برای استان را ضروری دانست و افزود با توجه به سرد شدن هوا و بارندگیهای اخیر افزایش تقاضا وجود خواهد داشت و شرکت ها این موضوع را باید پیش بینی نمایند و نسبت به ذخیره سازی گاز اقدام نمایند .

وی افزود: با توجه به افزایش ۲۰ درصدی سهمیه گاز استان و بهبود وضعیت خدمات رسانی به شهروندان در حوزه گاز ،این موضوع نباید موجب شود تا تجربیات بد گذشته تکرار گردد.

وی گفت : شرکت‌هایی در زمینه حمل گاز اعلام آمادگی کرده‌اند که باید شرکت‌های موزع گاز استان از این شرکت‌ها جهت جذب سهمیه و ذخیره سازی گاز استفاده کنند.

بنابراین گزارش در راستای تنظیم بازار گوشت استان ۱۵۶ تن گوشت منجمد برای تنظیم بازار گوشت استان در نظر گرفته شده که از این مقدار ۵۰ تن توسط اسکاد ، ۲۰ تن توسط اتحادیه فرهنگیان و ۶ تن توسط بهزیستی و ۷۲ تن توسط فروشگاههای زنجیره ای و ۸ تن برای اتحادیه رانندگان در سطح استان در نظر گرفته شده که تاکنون از این سهمیه ۱۵ تن توسط اسکاد، ۴ تن تا توسط اتحادیه فرهنگیان و ۲ تن توسط بهزیستی جذب و توزیع شده است .

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در جذب هرچه زودتر این سهمیه تاکید کرد و افزود : نهادهای طرف قرارداد باید هرچه زودتر سهمیه استان را جذب کنند و اگر توانایی جذب سهمیه را ندارند، اعلام کنند تا این سهمیه در اختیار فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی ها قرار گیرد.

بررسی وضعیت توزیع شیر مدارس یکی دیگر از دستور کارهای این جلسه بود که بر تامین شیر مدارس از سوی واحدهای تولیدی استان تاکید شد .

زنگنه گفت: با توجه به اینکه ۷۰۰ هزار دانش آموز در ۲۰ مرحله در طول سال جامعه هدف هستند ، در راستای حمایت و فعالسازی کارخانه های شیر استان باید برنامه‌ریزی‌ها و زیرساخت‌ها به گونه‌ای باشد که شیر مدارس از محل واحدهای درون استانی تامین شود.

گفتنی است در این جلسه بنا به اعلام معاون سازمان صنعت و معدن و تجارت ۴۲۰ تن پرتقال و ۳۵۰ تن سیب برای تنظیم بازار میوه شب عید استان در نظر گرفته شده است که این میوه ها از نوع پرتقال والنسیای جنوب و سیب دماوند می باشد.
تعداد بازدید : ۳۳۴
(یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸) ۰۸:۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید