سه شنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۸:۳۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۱۱
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

نشست استاندار سیستان و بلوچستان با معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش

(سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸) ۱۸:۳۰
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی استاندار در این نشست، ضمن تاکید بر اهمیت ارتقای دانش و سواد افراد جامعه به ویژه بانوان برای آگاهی به حقوق خود و دیگران، و با توجه به تجربیات موفق در امر آموزش معلمان و والدین دانش آموزان، گفت: باید آموزش و پرورش را به دغدغه عمومی تبدیل کنیم.
 
استاندار ایجاد رقابت مثبت در بحث پیشرفت آموزشی، را ضروری خواند و گفت: باید فرهنگ سازی کنیم تا خانوارها هزینه آموزش و پرورش را همانند سایر هزینه ها در سبد هزینه زندگی خود منظور کنند.
 
موهبتی گفت: گرچه امر آموزش، بسیار جدی و مهم است، اما بدون پرورش بازدهی و نتیجه لازم را ندارد و باید موضوع پرورش را هم محور قرار دهیم.
 
رئیس شورای آموزش و پرورش استان بیان داشت: آموزش های قبل از دبستان برای ما مهم است و در استان ضرورت بیش تری دارد.
 
استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر اهمیت و ضرورت پیوند با مردم در بحث آموزش به ویژه از سطوح پایه و عبور از مرزهای قومیت، جنسیت، ایدیولوژی و غیره؛ از معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی خواست با سفر به استان به همراه مدیران زیر مجموعه، از نزدیک مسائل آموزشی در حوزه تحت مسئولیت را بازدید نمایند.
 
مجتبی زینی وند نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از توجه و اهتمام استاندار در موضوع آموزش و پرورش، بر انجام چند اقدام ویژه در استان از سوی معاونت ذی ربط اشاره کرد و گفت: تاسیس یک مرکز مشاوره در استان، برگزاری شورای آموزش و پرورش مناطق مرزی کشور در آبان ماه در استان، گسترش آموزش خانواده ها در بخش پیش از دبستان، گسترش دوره های آموزش از راه دور، تجهیز مراکز مشاوره و تجهیز کتابخانه های مدارس از سوی انتشارات انجمن اولیاء و مدارس از برنامه های در دست اقدام این معاونت خواهد بود.
 
 معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دو اقدام ویژه را در سفر هیات دولت به استان افتتاح خواهیم کرد، گفت: هماهنگی های لازم انجام شده تا در این سفر، کلنگ احداث مدرسه "چهار فرشته آسمانی" به زمین زده شود.
 
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با مدل تعاملی جدید، آموزش های؛ به روش الکترونیک و همکاری متقابل آموزش و پرورش و اولیاء، کارکرد و راندمان آموزشی تا سطح 90 درصد بالا رفته است.
 
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در تامین سخت افزار آموزش های الکترونیکDevice از جمله سیستم، مانیتور، تبلت و... برای ارایه آموزش به صورت آنلاین و آفلاین نیازمند کمک استان و همکاری خیرین هستیم.
 
زینی وند گفت: بزودی برنامه ای در بحث آموزش بازماندگان از تحصیل در مقطع متوسطه را در سیستان و بلوچستان خواهیم داشت.
 
 
تعداد بازدید : ۲۵۳
(سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸) ۱۸:۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید