دوشنبه / ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۷:۴۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۵۰۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

پوستر اولین جشنواره تئاتر خیابانی ایرانشهر رو نمایی شد

پوستر نخستین جشنواره تئاتر خیابانی ایرانشهر که با نگاه به مرز، مرزداری و اقوام ایرانی برگزار خواهد شد، ظهر امروز با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استانداری و معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل این وزارت خانه رونمایی شد.

(دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸) ۱۷:۴۷
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در آیین رونمایی از پوستر اولین جشنواره تئاتر خیابانی ایرانشهر که ظهر امروز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، گفت: تصویری که در حال حاضر از سیستان و بلوچستان در داخل و خارج از کشور ارائه می شود؛ تصویر ناامنی، محرومیت و غیر واقعی است که استان با این کلیدواژه ها معرفی می شود.

علی زینی وند افزود: در مواردی بعضی آثار سینمایی نیز در نشان دادن این تصویر نقش داشته اند، بنابراین باید تصویر استان در ذهن ها تغییر کند و در فرهنگ و هنر تصویر مناسبی از استان سیستان و بلوچستان و توانمندی و ظرفیت های استان ارائه شود.

وی ادامه داد: همه ی نهادهای استان و استانداری سیستان و بلوچستان نیز با این نگاه و استراتژی از فعالیت های فرهنگی و هنری از جمله اولین جشنواره ملی تئاتر خیابانی ایرانشهر حمایت می کند و تمام امکانات استان را برای این رویداد به کار می گیرد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم بر ضرورت مشارکت و همراهی فعالانه نهادهای استان سیستان و بلوچستان در اولین جشنواره ملی تئاتر خیابانی ایرانشهر تأکید کرد.

سیدمجتبی حسینی گفت: رویدادها و جشنواره های متعددی در کشور برگزار می شود و اگر رویداد و جشنواره جدی بنیان گذاشته می شود؛ باید براساس ضرورت و دلایل طراحی شود.

وی ادامه داد: باید قدر هنر دانسته شود، برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی ایرانشهر، می تواند توجه را به این شهر و استان سیستان و بلوچستان جلب کند و برگزاری این رویداد به حمایت و همراهی و مشارکت جدی نهادها و مسوولان استان و به کارگیری تمام ظرفیت های استان نیاز دارد. بنابراین نباید امور این رویداد فقط برعهده اداره کل هنرهای نمایشی و ادره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان باشد و اگر نهادها و مسوولان استان حمایت کنند؛ به رویدادی مؤثر تبدیل می شود.

حسینی افزود: استان سیستان و بلوچستان ظرفیت ها و توانمندی های فراوانی در حوزه های مختلف بویژه هنر دارد و در زمینه فعالیت های هنری هدف این است که تصویر متناسبی از استان بیان شود چون تصویر فعلی استان، محرومیت و ناامنی است که تصویر واقعی نیست.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار امیدواری کرد: جشنواره ملی تئاتر خیابانی ایرانشهر می تواند در ارئه تصویر صحیح و متناسب از استان سیستان و بلوچستان مؤثر باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این نشست گفت: به دنبال سفرهای سال گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و درخواست و پیگیری هنرمندان استان، برگزاری جشنواره ملی تئاتر خیابانی ایرانشهر برنامه ریزی و جلساتی نیز با اداره کل هنرهای نمایشی برگزار شد تا رویدادی هنری در شهر مرزی ایرانشهر برگزار شود و تصویر واقعی و مناسبی از استان در بستر این رویداد ارائه شود.

حسین مسگرانی افزود: این جشنواره می تواند ظرفیتی فراهم کند که تعامل و ارتباط فرهنگی هنری با کشورهای همسایه استان تقویت شود.
تعداد بازدید : ۲۶۷
(دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸) ۱۷:۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید