پنج شنبه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۸:۰۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۸۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

اهتمام مجموعه وزارت نیرو برای توسعه شرق کشور بسیار مهم است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مجموعه دستگاه‌های وزارت نیرو مهمترین عامل توسعه به شمار می روند و برای توسعه شرق کشور اهتمام وزارت نیرو بسیار مهم است.

(پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۸:۰۰
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمد علی موهبتی "استاندار" در نشست چند ساعته با مدیران دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت نیرو در سیستان و بلوچستان گفت: مردم استان در طی دو دهه اخیر مشقات و مشکلات زیادی را به دلیل خشکسالی‌های پی‌درپی و نبود زیرساخت‌های لازم  در حوزه انرژی متحمل شدند که این تجربه باید همواره در برنامه‌ریزی‌ های آینده دستگاه های این وزارتخانه مدنظر قرار گیرد.
وی در ادامه افزود: با نزول رحمت الهی و بارندگی های خوب در استان امید در مردم، کشاورزان و دامداران زنده شده است. 
استاندار تصریح کرد: باید از این فرصت ایجاد شده برای برنامه‌ریزی و تامین و ذخیره آب مورد نیاز در استان به نحوه شایسته استفاده  کرد.
موهبتی با تاکید بر پیش بینی های لازم برای تامین آب شرب، کاهش قطعی و یا افت فشار آب در فصل‌های پر مصرف، تصریح کرد: در برخی مناطق شهر زاهدان همیشه با کاهش فشار و قطع آب مواجه هستیم و تعداد قابل توجهی از روستاهای استان به صورت سقایی آبرسانی می‌شود که همواره مورد درخواست مردم بوده است.
 
وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از مشکلات و درخواست های مردم استان مربوط به زیرساخت های حوزه وزارت نیرو است گفت: علی‌رغم  خدمات زیادی که این وزارتخانه از ابتدای انقلاب تا کنون در سطح استان انجام داده است اما به دلیل وسعت و پراکندگی زیاد کماکان با مشکلات  متعددی در این حوزه مواجه هستیم.
نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان افزود: استان در حوزه انرژی های تجدید پذیر دارای ظرفیت های زیادی است که نیازمند ورود جدی سرمایه گذاری بخش خصوصی هستیم.
موهبتی در این دیدار بر تلاش بیش از پیش مدیران برای ارتقای شاخص های توسعه در حوزه انرژی تاکید کرد و تصریح کرد صرفاً با کار جهادی می شود شاخص های توسعه استان را به متوسط کشوری ارتقاء داد.
گفتنی است در این دیدار هریک از مدیران دستگاه های زیرمجموعه وزارت نیرو به ارایه مشکلات و برنامه های خود پرداختند که در رابطه با هر موضوع؛ راهکارهای عملیاتی از سوی استاندار  ارایه گردید.
تعداد بازدید : ۸۸۶
(پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۸:۰۰
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید