پنج شنبه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۷:۵۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۸۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار:

واردات هرگونه مرغ زنده غیرمجاز به داخل استان ممنوع است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار استان و با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی؛ واردات هر گونه مرغ زنده غیرمجاز از مبادی ورودی استان سیستان و بلوچستان ممنوع می باشد.

(پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۷:۵۸
به گزارش روابط عمومی استانداری، جلسه "ستاد تنظیم بازار استان" پیش از ظهر امروز به ریاست علیرضا نورا؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با هدف تنظیم بازار استان در ایام محرم و صفر و برنامه‌ریزی برپایی نمایشگاه پاییزه در محل استانداری برگزار شد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این جلسه بیان داشت: باید به گونه‌ای عمل کنیم که در ایام پیک تولید داخلی، واردات مرغ از استان های همجوار، محدود شود تا تولیدکنندگان داخل استان متضرر نشوند.
  
علیرضا نورا ادامه داد: مرغ تولیدی  استان در کشتارگاه های طیور مرکز و شهرستان ها کشتار و به صورت بهداشتی و با اولویت قرار دادن سلامت افراد جامعه در اختیار مردم قرار می گیرد.
 
رئیس کارگروه تنظیم بازار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: این کارگروه علاوه بر برنامه ریزی برای تامین مایحتاج عمومی، شرایط عرضه و تقاضای کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را نیز تسهیل می‌کند.
 
وی افزود: در ایام محرم و صفر با توجه به نذورات هیئات مذهبی و همچنین بازگشایی مدارس، حساسیت هایی در بحث تامین کالا و لوازم التحریر در بازار به وجود می آید لذا با برنامه ریزی انجام شده؛ در تمامی شهرستانهای استان سهمیه ای برای تامین کالاهای مورد نیاز نذورات هیئات مذهبی در نظر گرفته شده و این اقلام در حال توزیع می باشد.   
 
نورا با اشاره به برپایی نمایشگاه پاییزه، تاکید کرد: اجناس قابل عرضه در نمایشگاه علاوه بر قیمت مناسب، حتما بایستی دارای کیفیت مطلوب و مرغوبیت بالا باشد و بازرسین مربوطه کنترل و نظارت لازم را قبل از ورود این اجناس به غرفه ها داشته باشند.
 
گفتنی است؛ نمایشگاههای پاییزه سیستان و بلوچستان در شهرستانهای؛ زاهدان، زابل، ایرانشهر، خاش، سراوان و چابهار برپا می شود که این نمایشگاه در زاهدان از تاریخ ۲۳ شهریور به مدت یک هفته دایر خواهد بود و اقلامی شامل کیف، کفش، پوشاک و لوازم التحریر و کالاهای اساسی از جمله؛ چای، برنج، روغن، شکر، مرغ و گوشت مورد نیاز مردم را تامین می کند.
 
تعداد بازدید : ۳۰۱
(پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۷:۵۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید