سه شنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۸۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار خبر داد:

آغاز بهره برداری از طرح آبیاری ۴۶ هزارهکتاری دشت سیستان همزمان با سفر رئیس جمهور به استان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بهره برداری از بخشی از طرح بزرگ آبیاری نوین دشت سیستان همزمان با سفر رئیس‌جمهور به استان آغاز می شود که تسریع در عملیات اجرای این پروژه براساس برنامه زمان بندی شده ضرورت دارد.

(سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۲۰
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با مهندس حجتی، وزیر جهاد کشاورزی که در محل این وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: علاوه بر موضوع بهره برداری از این پروژه بزرگ در سفر قریب الوقوع رئیس جمهور، کشاورزان منطقه نیز با توجه به نزدیکی شروع فصل کشت، خواهان رهاسازی آب در شبکه هستند، لذا خواستار شتاب بخشی به اجرای باقیمانده تعهدات پروژه هستیم.
 
موهبتی با بیان اینکه در حال حاضر عملیات طرح پیشرفت خوبی دارد، گفت: با مطالعه و طراحی سه مقوله نظام بهره برداری، شیوه آبیاری و الگوی کشت، این طرح کامل و آماده بهره برداری می شود. 
 
وی با تاکید بر ارزشمندی و ضرورت بهره برداری درست از منابع آبی ذخیره شده، گفت: تحت هیچ شرایطی با رهاسازی آب در کانال ها و شیوه سنتی انتقال آب که هدررفت منابع را در بر دارد موافق نیستیم.
 
استاندار از وزیر جهاد کشاورزی خواست: درخصوص آماده سازی شبکه و قرار گرفتن آن در اختیار مردم در موعد مقرر تلاش شود.
 
موهبتی همچنین به تشریح مشکلات و دیدگاه ها و خواسته های کشاورزان و بهره برداران این طرح پرداخت.
 
وزیر جهاد کشاورزی نیز، با تاکید بر ضرورت اجرا و تحویل پروژه در زمان تعهد شده، گفت: باید همه عوامل و ذینفعان اعم از مردم، گروه های مرجع، متولیان، مجریان، مدیریت های اجرایی، ناظران توجیه شوند که از این پس هیچ آبی جز از طریق شبکه تاسیس شده توزیع نخواهد شد.
 
حجتی با تاکید بر ضرورت ایفای تعهدات جهادکشاورزی در موعد تعیین شده و عدم وقفه در قرارگرفتن آب در اختیار کشاورزان، بر اتخاذ تدابیر لازم از جمله افزایش تعدد پیمانکاران و مجریان عملیاتی از سوی معاونت مسئول در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جهادکشاورزی استان برای بهره برداری از طرح در سفر رئیس جمهور به منطقه تاکید کرد.
 
در این دیدار که معاونین وزارتخانه و رئیس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان نیز حضور داشتند، با دستور وزیر جهادکشاورزی، مقرر شد معاون آب، خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی در محل اجرای طرح بزرگ 46 هزار هکتاری شبکه نوین آبیاری اراضی سیستان مستقر و بر روند پیشرفت پروژه برابر تعهدات و آماده بهره برداری شدن طرح در سفر، نظارت نماید.
 
تعداد بازدید : ۳۳۸
(سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید