یکشنبه / ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۷:۰۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۷۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

پیگیری مگاپروژه های استان تا دفتر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور

استاندار سیستان و بلوچستان که با هدف پیگیری مگا پروژه های استان به تهران سفر کرده است طی نشستی با دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، تسریع در اجرای پروژه های کلان استان را پیگیری کرد.

(یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸) ۱۷:۰۶
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در این نشست با تشریح اهمیت پروژه فرودگاه بین المللی چابهار در توسعه منطقه ای ملی از حیث جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، توسعه ترانزیت و ارتقای موقعیت اقتصادی و افزایش وزن ژئوپولیتیکی ایران و گسترش ارتباطات تجاری با آسیا و اروپا در برابر سرمایه گذاری های سنگین انجام شده در کشورهای همسایه؛ تسریع در اجرای این پروژه را ضروری دانست.
 
 موهبتی با بیان اینکه سیاست معین سازی و کمک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی روند پیشرفت پروژه ساماندهی حاشیه نشینی در زاهدان را شتاب داده است؛ إظهار داشت: این پروژه بزرگ از خدمات افتخار آمیز دولت دوازدهم  است.
 
 وی همچنین خواستار تخصیص بهنگام اعتبارات موردنیاز برای تحقق اهداف این طرح شد.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان تسریع فرآیند جذب پیمانکار به منظور اجرای طرح گازرسانی سیستان را با توجه به انجام مقدمات و پیشرفت های این طرح خواستار شد.
 
 موهبتی؛ آماده شدن زیرساخت های اصلی را پیش شرط سایر برنامه های توسعه در منطقه دانست و گفت: اجرای برخی پروژه ها از جمله فرودگاه چابهار به منزله عزم ملی و اطمینان سازی سرمایه گذاری بخش خصوصی و سرمایه گذاران خارجی در منطقه است.
 
 همچنین در این جلسه که دبیر شورای عالی مناطق آزاد و نیز معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور حضور داشتند، دکتر بانک آمادگی و اقدامات انجام شده از سوی شورای مناطق آزاد برای جذب منابع فاینانس جهت اجرای پروژه فرودگاه بین المللی چابهار و برخی پروژه های دیگر را تشریح کرد.
 
 در ادامه این نشست معاون بنیاد مسکن کشور با ارائه گزارش پیشرفت و روند پروژه حاشیه نشینی زاهدان و چابهار از آمادگی بنیادمسکن برای اتمام تعهدات پیش از موعد در صورت تخصیص بهنگام اعتبارات خبر داد.
 
 دکتر نوبخت؛ معاون رئیس جمهور نیز در جمعبندی این نشست با بیان اهمیت طرح های توسعه سیستان و بلوچستان برای کشور و توجه ویژه دولت به منطقه و سیاست های کلان توسعه دریامحور و سواحل جنوب شرق، دستورات لازم را برای تخصیص اعتبارات مورد نیاز صادر کرد.
 
 گفتنی است در این جلسه علاوه بر تخصیص مبلغ پنج هزار میلیارد ریال اعتبارات ساماندهی حاشیه نشینی، با توجه به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان، دستور آغاز عملیات اجرایی گازرسانی زابل و هماهنگی لازم برای شروع عملیات احداث فرودگاه چابهار مطابق برنامه پیش بینی شده صادر شد.
 
 
تعداد بازدید : ۳۴۶
(یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸) ۱۷:۰۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید