پنج شنبه / ۳۱ اَمرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۳۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

چگونگی مشارکت بنیاد برکت در طرح های کلان استان توسط استاندار سیستان و بلوچستان پیگیری شد

(پنج شنبه ۳۱ اَمرداد ۱۳۹۸) ۱۳:۳۱

 به گزارش روابط عمومی استانداری، در نشست مشترک استاندار، نماینده مردم ایرانشهر، سرباز و دلگان در مجلس شورای اسلامی، مسولان بازارچه های مرزی، کشتارگاه ها و صنایع بسته بندی گوشت استان با رییس هیات امناء و مسوولان بنیاد برکت، چگونگی مشارکت بنیاد در طرح های کلان استان بررسی و تبادل نظر شد.

 در این نشست، موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان با تشکر از خدمات ارزشمند این بنیاد در استان، آن را الگوی قابل عمل برای سایر نهادها از جمله بنیاد مستضعفان، آستان قدس رضوی، سپاه، بسیج، کمیته امداد، بهزیستی و سایر دستگاه ها دانست.

 استاندار با توجه به نیاز استان در بخش دام و گوشت، دانشگاه ها، مدارس، نیازمندان و...ظرفیت های بسیار بنیاد برکت، خواستار مشارکت و سرمایه گذاری بیش تر بنیاد در استان شد.

 

 امینی فرد نماینده مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به ظرفیت های پزشکی استان و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، و استعدادهای فراوان اقتصادی و اجتماعی، گفت: سیستان و بلوچستان می تواند در شکستن بن بست های کشور کمک کند.

 امینی فرد آمادگی استان را برای ارائه خدمات در حوزه علوم پزشکی اعلام کرد.

 در ادامه گزارشی از فعالیت های بنیاد در استان ارائه شد.

 دکتر فرجی گفت: بنیاد در زمینه های مختلف در 3500 طرح مبلغ 400 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است.

 وی همچنین گفت: بنیاد آمادگی دارد در زمینه مسکن ارزان قیمت به فاقدین مسکن دارای 5 سال سابقه سکونت در استان، در صورت تحویل زمین، بنیاد آمادگی دارد 300 هزار واحد مسکن ارزان بسازد.

 دکتر مخبر دزفولی رییس هیات امناء بنیاد برکت نیز با اشاره به اینکه طرح های بنیاد در جامعه استان قابلیت ارزیابی عینی دارد، همکاری در خرید گوشت را مثبت دانست و از آمادگی بنیاد برای کمک در موضوع دانش آموزان بازمانده از تحصیل، و همچنین ارایه خدمات تحصیلی از طریق فضای مجازی خبر داد.

 همچنین در این جلسه مقرر شد تیمی متشکل از دکتر جوهری و دکتر شکرخواه به عنوان نمایندگان بنیاد با تیمی از مسوولان استان، مسائل را به صورت میدانی بررسی و طرح ها و مدل هایی ارائه دهند تا در قالب یک تفاهم نامه بین بنیاد و استان همکاری گردد.


تعداد بازدید : ۳۰۴
(پنج شنبه ۳۱ اَمرداد ۱۳۹۸) ۱۳:۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید