شنبه / ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۲۰:۵۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۳۰
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

دو هزار میلیارد تومان برای ساخت فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان نیاز است

استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش قطب جنوب استان اظهار داشت: ۲ هزار میلیارد تومان برای ساخت مدارس این استان نیاز است و باید همه قشرها به آموزش و پرورش کمک کنند و حداقل در تامین هزینه ۲۵ درصد ساخت مدارس همکاری و مساعدت کنند تا دولت نیز وظیفه خود را انجام دهد.

(شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸) ۲۰:۵۸
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی با بیان اینکه این استان از نظر نیروی انسانی، فضا و امکانات محروم‌ترین نقطه استان است، افزود: دولت موظف است مشکلات حوزه آموزش و پرورش را حل کند تا بتوانیم به توسعه و آبادانی برسیم.
 
وی افزود: نگاه وزارت آموزش و پرورش به همه مناطق کشور با رویکرد وفاق ملی شکل گرفته که با حضور سرپرست وزارتخانه در سیستان و بلوچستان این مهم اجرایی شده و با ظرفیت‌های خوبی رو به پیشرفت است.
 
 استاندار بیان کرد: بدون همکاری و همراهی مردم نمی‌توان در حوزه آموزش و پرورش به موفقیت رسید و باید مردم همانطور که در امور مذهبی و ساخت مسجد تلاش می کنند در حوزه ساخت مدرسه نیز ورود کنند.
 
 وی ادامه داد: جذب مشارکت‌های عمومی بویژه خیران بومی در ساخت مدرسه هر منطقه و شهرستان اولویت اصلی است و باید بر این اساس ۲۵ درصد تعهد ساخت هر پروژه‌ای را خیرین مدرسه ساز بومی تعهد کنند.
 
 وی توجه و دلسوزی و مشارکت همه جانبه مردم بویژه اولیا دانش آموزان و اهالی هر شهرستان و منطقه برای حفظ و نگهداری از بیت‌المال و فضاهای عمومی از جمله مدارس و اماکن آموزشی را ضروری دانست.
 
 وی تغییر نگاه و فرهنگ و بینش عمومی مردم نسبت به ایفای نقش و حضور پررنگ تر در عرصه‌های مختلف را مورد تاکید قرار داد.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی که نوعی جنگ اقتصادی را در پیش رو داریم  باید بتوانیم با تدبیر و دلسوزی  کار را هدفدار پیش ببریم.
 
حضور خیران برای ساخت مدرسه در سیستان و بلوچستان کمرنگ است
 
 نماینده مردم شهرستان‌های چابهار، کنارک، نیکشهر و قصرقند نیز اظهار داشت: خیران برای ساخت مدرسه از آموزش و پرورش جلوتر هستند ولی در این استان حضور خیران کم رنگ و خیلی ضعیف است.
 
 عبدالغفور ایران‌نژاد افزود: راه اندازی اداره مستقل آموزش و پرورش در بخش‌های پلان و زرآباد از ضرورت‌های مهم است تا بتوان بخشی از مشکلات را مرتفع کرد. 
 
 وی بیان کرد: معلمان خرید خدمات با وجود مشکلات متعدد از جمله بیمه، وضعیت شغلی و پرداخت حقوق  در دورترین نقاط روستایی با کمترین امکانات رفاهی مشغول به خدمت هستند.
 
 وی ادامه داد:حوزه انتخابیه چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند از نظر فضای آموزشی مشکلات فراوانی دارد و در صورت ساخت بیش از ۶ هزار کلاس درس به استاندارد هشت مترمربعی کشور نزدیک می شوند.

 

 نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: راه انداری اداره کل آموزش و پرورش جنوب سیستان وبلوچستان موجب ارتقا کیفیت آموزشی می‌شود و باید وزارت آموزش و پرورش آن را در دستور کار قرار داده و امسال عملیاتی کند.
 
وی از وزارت آموزش و پرورش برای پیگیری مشکلات آموزشی قدردانی کرد و افزود: استخدام نیروی بومی باید از اولویت‌های این وزارتخانه باشد تا بعد از مدت کوتاهی شاهد انتقال معلمان نباشیم.
 
 نماینده مردم شهرستان های چابهار، کنارک، نیکشهر و قصرقند ادامه داد: بعد مسافت بیش از ۷۰۰ کیلومتری چابهار تا زاهدان ایجاب می کند اداره کل آموزش و پرورش در جنوب استان تاسیس تا براساس عدالت آموزشی امکانات و مدارس ساخته شود.
 
 ایران‌نژاد گفت: چابهار از نظر آموزشی محروم ترین نقطه کشور است.
 
 معلمان خرید خدمات با حقوق اندک و بدون بیمه خدمت می کنند
 
 امام جمعه موقت اهل سنت چابهار نیز اظهار داشت: معلمان خرید خدمات با کمترین حقوق و بدون بیمه در دورترین نقاط روستایی خدمت می‌کنند.
 
 مولوی عبدالواحد بزرگزاده افزود: معلمان چابهار در چند شیفت مشغول به تحصیل هستند و توانایی و کارایی لازم برای آموزش استاندارد را ندارند.
 
 وی بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش باید هر چه سریعتر مشکلات فضاهای آموزشی و کمبودها را جبران کند تا استعدادهای درخشان بتوانند با خیال آسوده ادامه تحصیل دهند.
 
 بنابراین گزارش، مدیران آموزش و پرورش و تعدادی از فعالان فرهنگی و آموزشی در این جلسه خواستار حل مشکلات حوزه آموزش و پرورش شدند.
 
تعداد بازدید : ۳۰۳
(شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸) ۲۰:۵۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید