پنج شنبه / ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۲۹
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
سرپرست وزارت آموزش و پرورش:

بخاری نفتی در ۲۴ هزار مدرسه کشور حذف می‌شود

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: سامانه گرمایشی بخاری نفتی از مهر امسال در ۲۴ هزار مدرسه کشور که دارای گاز یا علمک گاز هستند حذف خواهد شد.

(پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸) ۱۴:۰۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ سید جواد حسینی در حاشیه نشست شورای ادارای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال ۲۸۰ میلیارد تومان از اعتبارات ملی به نوسازی و بهسازی مدارس سیستان و بلوچستان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: همچنین ۶۷ میلیارد تومان اعتبار از مجموع ۴۰۰ میلیارد تومان اختصاصی کل کشور به سامانه‌های گرمایشی و سرمایشی به این استان اختصاص یافت تا شاهد بهبود وضعیت مدارس این استان از نظر تجهیزات استاندارد باشیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: همچنین در این سفر مقرر شد برای راه اندازی فاز دوم بیمارستان فرهنگیان سیستان و بلوچستان در زاهدان ۱۰ میلیارد تومان تخصیص یابد تا سه ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی ادامه داد: در این سفر مقرر شد هزینه ایاب و ذهاب و خدمات آموزشی نظیر سمعک و ویلچر تا ۶ ماه آینده به طور رایگان پرداخت شود.

حسینی افزود: همچنین ۵۰۰ کلاس درس در اول مهرماه امسال در اختیار نظام تعلیم و تربیت سیستان و بلوچستان قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: مهرماه امسال بجر سیستان و بلوچستان در تمام نقاط کشور جشن پایان مدارس خشتی و گلی را برپا خواهیم کرد و در این استان با همت استانداری، خیران و سه استان معین فارس، تهران و خراسان رضوی این جشن تا پایان آبانماه برگزار خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: مهر امسال ۶۰ هزار نیروی آموزش و پرورش بازنشسته می شوند که بجای آنان ۲۰ هزار نیروی جدید جذب خواهند شد.

وی افزود: امسال ۴۳ هزار مجوز استخدامی در آموزش و پرورش صادر شده است که بزودی مراحل پذیرش انجام خواهد شد.

حسینی از تدوین سند توسعه کمی و کیفی آموزش و پرورش در سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: در نشست امروز شورای ادارای این استان خیران ساخت ۲۰۰ مدرسه در نقاط فاقد فضای آموزشی این استان را تقبل کردند که جای بسی تقدیر دارد.

تعداد بازدید : ۲۸۹
(پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸) ۱۴:۰۹
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید