سه شنبه / ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۷:۱۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۲۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان سفر می‌کند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برابر اعلام دفتر ریاست جمهوری؛ دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران طی دو الی سه ماه آینده به استان سیستان و بلوچستان سفر می کند.

(سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸) ۱۷:۱۹
🔹️ به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه‌ هماهنگی و برنامه ریزی این سفر که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد، بیان داشت: فرصت حضور رئیس جمهوری و هیات همراه در استان موقعیتی استثنایی برای استان است و بایستی از این فرصت به نحو مطلوب استفاده شود. 

🔹️ استاندار تاکید کرد: در این سفر بایستی به منظور تأمین اعتبار ۱۰۰ درصدی مگا پروژه‌های استان از محل منابع ملی و استانی تلاش کنیم و در عین حال پروژه های جدید و اثرگذاری نیز تعریف نماییم.

🔹️ رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: در حال حاضر طرح گازرسانی به شهرستان های استان با اعتباری بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد تومان در دست اجرا می باشد.

🔹️ احمدعلی موهبتی بیان داشت: در شرایط کنونی که کشور از نظر اقتصادی از شرایط خوبی برخوردار نیست، بالاترین میزان رشد بودجه مربوط به استان سیستان و بلوچستان می باشد.
وی افزود: طرح واردات دام سبک و سنگین به استان که در گذشته با چالش‌های جدی مواجه بود، با همت مدیران استانی و دستگاه‌های متولی رونق گرفته است.

 🔹️ استاندار یادآور شد: وقتی شرایط اقتصادی کشور با تنگنا مواجه می‌شود، شیب به سمت مرزها شدت می گیرد و تمرکز به مرز منجر به پدیده قاچاق و بی نظمی و هرج و مرج  می شود لذا ما باید بتوانیم از این شرایط به خوبی به نفع استان بهره برداری و تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم.

💢 در سفر مقامات کشوری صورت مسئله را پاک نکنیم

 

🔹️ استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه تاکید کرد: در این سفر بنا نیست اشکالات و صورت مسئله را پاک کنیم حتی اگر منجر به تذکر به مدیران استانی هم باشد بایستی نواقص را بیان کنیم تا رفع نقص شود.

🔹️ موهبتی بیان داشت: در حال حاضر تنها ۴۸ درصد چارت سازمانی ادارات اشغال شده و نیروهای موجود از فشار کاری مضاعف رنج می برند.

🔹️ استاندار سیستان و بلوچستان خطاب به مدیران گفت: با شناسایی نواقص و نیازمندی‌های استان پیگیر سفر مقامات وزارتخانه مربوط به استان باشند.

 

🔹️ استاندار سیستان و بلوچستان ابراز امیدواری کرد: برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های تعطیل شده استان همدلی و هم‌افزایی همه دستگاه‌های اجرایی استان مورد نیاز است. 

🔹️ وی تاکید کرد: این سفر بایستی هم پروژه های موجود و در دست اجرای استان را شتاب بخشد و هم پروژه‌های جدید و توسعه ای استان را در پی داشته باشد؛ لذا لازم است بستر لازم فراهم تا تصمیمات و پیشنهادات بهتری ارائه شود.

💢 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز در این نشست گفت: طبق اعلام دفتر ریاست جمهوری این سفر مهم ظرف دو سه ماه آینده انجام می‌شود لذا دستگاه های اجرایی استان پروژه های قابل افتتاح مهم، پروژه های آماده کلنگ زنی و همچنین پیشنهاداتی که هیئت دولت می‌تواند در قالب لایحه به مجلس ارائه کند را جهت جمع بندی و برنامه ریزی به استانداری اعلام نمایند. 

🔹️ علیرضا نورا اظهارداشت: دکتر حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران به ۱۱ استان کشور سفر خواهد کرد که در این برنامه استان سیستان و بلوچستان به عنوان چهارمین سفر استانی انتخاب شده است.

تعداد بازدید : ۴۷۲
(سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸) ۱۷:۱۹
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید