چهارشنبه / ۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۲۱:۵۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۱۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

گلایه مندی معاون استاندار از برخی رسانه‌ها در نحوه پرداختن به مسائل استان

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار از نحوه پرداختن رسانه ها به مسائل استان و سیاه نمایی ها انتقاد کرد.

(چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸) ۲۱:۵۴
به گزارش روابط عمومی استانداری علی زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با اشاره به حادثه دلخراش ۲۸ تیرماه روستای مولا آباد شهرستان سرباز و حمله گاندو به کودکی به نام حوا رئیسی با گلایه مندی از نحوه اطلاع‌رسانی در این حادثه اظهار داشت: مجموعه دستگاههای دولتی در مورد مسئولیت پذیری و در رابطه با انجام وظایف خود و هم در بخش اطلاع رسانی در این گونه حوادث مسئولند . علی زینی‌وند افزود: متاسفانه سیستان و بلوچستان محل تاخت و تاز برخی افراد جویای نام شده که به وسیله گزارش های منفی از استان و انتشار آن صاحب نام شوند .
وی تاکید کرد: دستگاه‌های دولتی نباید با این شیوه ناسالم همراهی کنند و دهیاری‌ها نیز که جزو بدنه دولت هستند باید در امر اطلاع رسانی صحیح کمک کنند.
معاون استاندار گفت: اطلاع رسانی در این حوزه ها باید سنجیده صورت گیرد و از چندگانگی در بین دستگاههای اجرایی پرهیز شود.
وی تصریح کرد: این منطقه محروم است اما اینگونه نیست که نظام جمهوری اسلامی ایران در آنجا هزینه نکرده باشد و باید توسعه این منطقه را گام به گام به پیش برد.
این مقام افزود: طبیعی است که رسانه‌ها و اشتهای افکار عمومی به اخبار هیجانی و اعتراضی تمایل نشان دهند و اخبار خوب در لابلای این اتفاقات گم شود اما اقدامات مثبت باید توسط صدا و سیما و روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی منعکس شود و حس امیدواری در مردم تقویت گردد .
زینی وند گفت: حادثه جانخراش که در اثر حمله گاندو برای این کودک اتفاق افتاد همه را ناراحت کرد و در این حادثه همه دستگاهها پای کار آمدند که البته این وظیفه ماست حتی با تاکید استاندار محترم بنده شخصا به فرماندار ،مدیرکل محیط زیست و رییس دانشگاه علوم پزشکی تاکید کردم در صورت ضرورت با بالگرد مصدوم را اعزام کنند اما متاسفانه به علت شدت آسیب نتوانستیم کاری انجام دهیم تا پیوند انجام شود .
وی تاکید کرد: مردم باید بدانند که در خدمتشان هستیم و در نظام جمهوری اسلامی ایران کسی حق ندارد نسبت به مردم بی مسئولیت باشد اما برخی حساب شده و با استفاده از برخی مسائل به دولت حمله می کنند و ما به عنوان کارگزاران نظام نباید ساکت بنشینیم و باید در مقام دفاع براییم .
معاون استاندار گفت: واقعا اینگونه نیست که مردم از فرط تشنگی به سمت هوتک ها بروند و رسانه‌ها اینگونه عنوان کنند که :ای داد مردم از فرط تشنگی به سمت هوتک می‌روند و غرق می‌شوند.
وی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی و هم دهیاران باید در خصوص موضوع هوتک ها و قضیه گاندو به مردم اطلاع‌رسانی کنند.
وی همچنین تأکید کرد: محیط زیست نیز باید نهایت تلاش کند تا زیستگاه‌های این حیوان را محصور نماید و در فصل زادآوری این گونه، از ظرفیت مردمی منطقه برای حفاظت و اطلاع رسانی استفاده نماید.
تعداد بازدید : ۴۰۹
(چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸) ۲۱:۵۴
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید