چهارشنبه / ۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۲۱:۴۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۱۰
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار:

فرهنگ سازی و گفتمان سازی در جهت شکوفایی مزیتهای استان ضروری است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار گفت: تلاش رسانه ها در راستای فرهنگ سازی برای شکوفایی مزیتهای استان و ایجاد فضای اشتغال ضرورت دارد.

(چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸) ۲۱:۴۳

به گزارش روابط عمومی استانداری معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در نشستی با اعضای اتحادیه طلافروشان در حاشیه مراسم افتتاح کارگاه تولید مهارت آموزان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای سنگ جواهر اظهار داشت: ظرفیت های بالای استان به لحاظ نیروی انسانی، تنوع و زیبایی های آن در ابعاد فرهنگی و اجتماعی، دسترسی به مرز و دریا و سایر مزیت های استان تحت یک نگاه خشن ،امنیتی و غیر واقعی قرار گرفته است که باید این پوسته غیر واقعی را کنار بزنیم .

علی زینی وند گفت :این پوسته نامناسب فضای استان را پوشانده و فضاهای فرهنگی نیز به جای اینکه این پوسته را از چهره استان بزدایند آن را تقویت می کنند و در چنین فضایی گفتمان توسعه و توجه به مسائل اشتغال و رفاه کمرنگ شده است.

وی تصریح کرد: گفتمان و روحیه مدیران استان گفتمان توسعه رفاه و اشتغال نیست و رویکرد خود مدیران نیز تحت تاثیر فضای نامطلوب قرار گرفته است .
وی خاطرنشان کرد: در صورت وجود موارد ناامنی در استان رسانه‌ها به صورت افراطی به این موضوع می پردازند، این در حالی است که گفتمان توسعه استان در ذیل این موارد دفن شده و توسعه و اشتغال آفرینی در استان در حاشیه است که این موارد از مشکلات اساسی استان است و باعث عدم پیشرفت می گردد .

این مقام با بیان اینکه مدیران باید در رفتار و عملکردشان مزیت های استان را برجسته کنند ،افزود:ظرفیت های بالای نیروی انسانی استان یکی از مزیت های آن است که باید این ظرفیت و استعداد توانمند شود و راه توانمند سازی آن نیز حرفه‌آموزی است.

معاون استاندار گفت :تحصیلات دانشگاه‌ها با ظرفیتهای جامعه تناسب ندارد و خیل عظیمی از فارغ التحصیلان در جامعه بیکار هستند و با وجود هزینه های هنگفت آموزشی در عمل مهارتی ندارند .

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار گفت: این استان با صنایع غول پیکر رشد نمی کند و راه نجات استان از طریق کارگاه‌های کوچک است و کارگاه‌های کوچک باید در دل خانه ها بروند و از فضا و امکانات موجود در جهت اشتغال آفرینی استفاده کنند.

تعداد بازدید : ۳۰۸
(چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸) ۲۱:۴۳
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید