پنج شنبه / ۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۲۰:۴۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۰۹
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

بخش خصوصی با نقش آفرینی پایدار می تواند تضمین فعالیت ها و روابط اقتصادی دو کشور باشد

احمدعلی موهبتی گفت: بخش خصوصی با نقش‌آفرینی باثبات و پایدار می تواند تضمین فعالیت ها و روابط اقتصادی کشورهای همسایه باشد لذا در راستای مرتفع نمودن موانع بخش خصوصی از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.

(پنج شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸) ۲۰:۴۰
به گزارش روابط عمومی استانداری; احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه جلسه فعالین اقتصادی و تجار در جمع خبرنگاران گفت: در دنیای امروز هیچ کشوری نمی‌تواند همه نیازهای خود را تامین کند و نیازمند ارتباط و تبادل اقتصادی و واردات و صادرات با کشورهای دیگر می باشد.
 احمد علی موهبتی همچنین تصریح نمود: کشورهای مختلف در جاهایی سرمایه گذاری می کنند که مزیت ویژه و مطلقی در آن وجود داشته باشد و از طریق آن به درآمد و انجام صادرات دستیابی داشته باشند که بندر چابهار این مهم را برای کشور همسایه و دیگر کشورها فراهم نموده است.
 
 این مقام مسئول حوزه حمل و نقل را از مهمترین حوزه‌های مبادلات اقتصادی عنوان کرد و گفت: هزینه و زمان دو شاخص بسیار مهم در مبادلات و ارتباطات اقتصادی است که در خصوص کاهش هزینه ها حمل و نقل هوایی ,زمینی و ریلی نمی‌تواند با حمل و نقل دریایی رقابت کند و حمل و نقل دریایی در حوزه کالا از لحاظ حجم و وزن بسیار اثرگذار میباشد.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان از چابهار به عنوان مزیتی که می‌تواند دروازه ای برای اتصال کشورهای آسیای میانه به ویژه افغانستان به همه کشورهای جهان باشد نام برد و بیان داشت: چابهار مزیت استثنایی است که همه کشورهای همسایه باید از آن در مبادلات اقتصادی بهره ببرند.
 
وی همچنین اظهار داشت: کشور جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر در خصوص زیرساخت ها ,سرمایه‌گذاری‌های فراوانی انجام داده تا همه کشورهای همسایه از این زیرساخت‌ها بهره مند شوند و سفر اخیر والی نیمروز افغانستان به شناخت بیشتر از توانمندی‌های دو کشور همسایه و دولت‌های دیگر کمک خواهد کرد و بستر آرامش, آسایش و رفاه را برای مردمان دو کشور و ملت ها فراهم خواهد کرد.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان در پایان از دیگر مباحث مطرح شده در این سفر به مزیت های جمهوری اسلامی ایران برای کشور همسایه اشاره نمود و گفت: این مزیت ها در حوزه حمل و نقل و ترانزیت, تامین نیازمندیهای کشور افغانستان از جمله سوخت و انرژی و برخی مزیت های دیگر از جمله تولیدات کارخانه های استان و کشور که مورد تقاضای کشور همسایه می باشد و همچنین مزیت های کشور افغانستان از جمله کالاهای خشکبار معادن و… برای مبادلات و تعادل در صادرات و واردات نام برد و ابراز امیدواری کرد مشکلاتی که در حوزه اختلاف تجار و مجموعه دست‌اندرکاران تجارت وجود دارد با فعال شدن کمیته های مختلف با حداکثر سرعت و دقت مرتفع شود.
تعداد بازدید : ۳۷۷
(پنج شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸) ۲۰:۴۰
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید