پنج شنبه / ۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۹:۴۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۰۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
والی نیمروز:

کشور جمهوری اسلامی ایران یک کشور متمدن و با پیشینه قوی و همکار بسیار خوب منطقه‌ای ما می باشد که در سخت‌ترین شرایط حامی ما بوده و میزبان بیش از ۲ میلیون افغانی در خاک خود است.

(پنج شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸) ۱۹:۴۷
به گزارش روابط عمومی استانداری; سید ولی سلطان والی ولایت نیمروز افغانستان در حاشیه جلسه فعالین اقتصادی و تجار در جمع خبرنگاران گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران یک کشور متمدن و با پیشینه قوی و همکار بسیار خوب منطقه‌ای ما می باشد که در سخت‌ترین شرایط حامی ما بوده و میزبان بیش از ۲ میلیون افغانی در خاک خود است.
 
 والی ولایت نیمروز افغانستان از چابهار به عنوان یک ظرفیت بالقوه برای تجارت و ترانزیت نام برد و افزود: چابهار یک فرصت استثنایی و طلایی برای جمهوری اسلامی افغانستان , جمهوری اسلامی ایران , کشور پاکستان و همچنین کشورهای آسیای میانه و جنوب آسیا می باشد که این معبر کلان یک فرصت است که تأثیر مستقیم در تجارت و ترانزیت کشور افغانستان دارد.
 
وی همچنین اعلام آمادگی کامل جهت همکاری با ایران و حفظ اعتبار این کشور ,علی الخصوص چابهار نمود و گفت: کشور افعانستان خود را در قبال جمهوری اسلامی ایران و همسایه خود موظف و مسئول دانسته و آمادگی هرگونه همکاری در جهت تبادلات اقتصادی را دارد.
 
 ولی سلطان به عمده ظرفیت‌هایی که از طریق این شاهراه طلایی می توان با کشور افغانستان ,هندوستان و ایران (چابهار) ارتباط برقرار کرد اشاره نمود و افزود: از جمله این ظرفیت‌ها می‌توان به پایین بودن هزینه ها و فاصله کوتاه کشور افغانستان با چابهار به نسبت با کشورها و بنادر قبلی و همچنین سهولت های خاص و ویژه ای که جمهوری اسلامی ایران در چابهار برای تجار و مصرف کننده های ما ایجاد نموده است نام برد.
تعداد بازدید : ۳۲۳
(پنج شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸) ۱۹:۴۷
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید