چهارشنبه / ۲ اَمرداد ۱۳۹۸ / ۲۳:۵۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۰۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
ولی سلطان :

چابهار مثلث توسعه تجارت و ترانزیت برای ایران،افغانستان و هندوستان می باشد و یک فرصت طلایی برای توسعه تجارت در منطقه است.

سیدولی سلطان والی ولایت نیمروز افغانستان گفت: ایران ، افغانستان و هندوستان مثلث توسعه, تجارت،ترانزیت و رونق کسب وکار در منطقه می باشد و مثلث اقتصادی است که از این فرصت طلایی باید به بهترین نحو استفاده نمود.

(چهارشنبه ۲ اَمرداد ۱۳۹۸) ۲۳:۵۹
به گزارش روابط عمومی استانداری; جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی با حضور استاندار سیستان و بلوچستان و والی نیمروز و جمعی از مسئولین ،تجار، فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه شهرستان چابهار برگزار گردید.

والی ولایت نیمروز جمهوری اسلامی افغانستان در جلسه گفتگوی دولت با بخش خصوصی در چابهار گفت: کشورهای همجوار باید از این فرصت طلایی استفاده کنند و موانع موجودی که مانع توسعه و تجارت می شود به زودی رفع گردد تا منافع ملی طرفین تامین شده و مردم کشورهای همجوار بتوانند از این موضوع منفعت ببرند.
در ادامه سادات رایزن بازرگانی سفارت جمهوری افغانستان در ایران نیز اظهار داشت: قابلیت های بالقوه موجود در جمهوری اسلامی ایران بویژه بندر چابهار در سواحل دریای عمان می تواند یکی از بزرگترین راه های توسعه صادرات کالای تولیدی کشور افغانستان باشد

وی ضمن پیشنهاد سرمایه گذاری فعالین اقتصادی کشور افغانستان در چابهار گفت: این مهم از لحاظ اقتصادی و رونق سرمایه گذاری بسیار حائز اهمیت می باشد.

یکی از تجار گفت: ایجاد بندر خشک در ولایت نیمروز افغانستان و ارتباط آن با بندر چابهار می تواند گام موثر در توسعه صادرات برای جمهوری اسلامی افغانستان و ایران باشد.
گفتنی است ادامه و جمع بندی این نشست فردا در مرکز استان نهایی می گردد.
تعداد بازدید : ۴۲۴
(چهارشنبه ۲ اَمرداد ۱۳۹۸) ۲۳:۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید