چهارشنبه / ۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۲۳:۲۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۰۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

10 هکتار از اراضی بندر چابهار جهت انجام سرمایه گذاری به فعالان اقتصادی و دولت جمهوری اسلامی افغانستان اختصاص می یابد.

(چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸) ۲۳:۲۶
به گزارش روابط عمومی استانداری; احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی که با حضور والی ولایت نیمروز افغانستان ,جمعی از مسئولین, تجار , فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه شهرستان چابهار برگزار گردید گفت: بندر چابهار ظرفیت و آمادگی سرمایه گذاری فعالان اقتصادی جمهوری اسلامی افغانستان در بندر چابهار را دارا می باشد و در این خصوص اقدامات مناسب جهت انجام سرمایه گذاری صورت می گیرد.
 
وی همچنین آمادگی استان سیستان و بلوچستان را در ایجاد بندر خشک در ولایت نیمروز افغانستان اعلام نمود و خواستار همکاری بیشتر فی مابین ولایت نیمروز افغانستان با استانداری سیستان و بلوچستان شد.
استاندار سیستان و بلوچستان همچنین بیان کرد: توافق نامه سه جانبه سران کشورهای ایران،افغانستان و هندوستان منابع اصلی توسعه تجارت و سرمایه گذاری پایدار در منطقه می باشد.
 
احمدعلی موهبتی با اشاره به مفاد تفاهم سه جانبه بین ایران، افغانستان و هندوستان خواستار ارتباط بیشتر استان های کشور های مورد نظر در راستای عملیاتی نمودن حوزه های مختلف تجارت, سرمایه گذاری و تولید در منطقه گردید.
 
وی چابهار را مرکز ثقل مثلث سرمایه گذاری جهت تحقق اهداف توسعه پایدار در منطقه دانست و خواستار اجرای طرح های ملی توسعه از سوی ولایت نیمروز افغانستان با استان سیستان و بلوچستان گردید.
تعداد بازدید : ۳۱۶
(چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸) ۲۳:۲۶
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید