سه شنبه / ۱ اَمرداد ۱۳۹۸ / ۲۲:۴۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۰۱
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
والی نیمروز:

چابهار فرصت طلایی برای توسعه اقتصادی این کشور است و ما باید از فرصت و موقعیت این شهرستان برای توسعه استفاده کنیم تا منافع دو طرف تامین شود.

(سه شنبه ۱ اَمرداد ۱۳۹۸) ۲۲:۴۰
والی نیمروز: چابهار فرصت طلایی برای توسعه اقتصادی این کشور است و ما باید از فرصت و موقعیت این شهرستان برای توسعه استفاده کنیم تا منافع دو طرف تامین شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری; به نقل از ایرنا سید ولی سلطان در نشست برررسی مسائل و مشکلات تجار و فعالان اقتصادی افغانستان که در منطقه آزاد چابهار برگزار شد اظهار داشت: چابهار مکان مناسبی برای اتصال افغانستان به کشورهای مختلف دنیا است و این فرصت مناسب را باید قدر بدانیم.
وی گفت: سرمایه گذاران افغانستان در ایران و بندر چابهار به راه‌های سهل ترانزیتی و اقتصادی نیاز دارند تا مواد خام را در این شهرستان فرآوری و به کشورهای مختلف صادر نمایند.
والی ولایت نیمروز افزود: کنفراس ملی و بین المللی در افغانستان برگزار شده و برای توسعه این کشور روی فرصت های ایران به ویژه چابهار کار کردیم.
وی تصریح کرد: امروزه زمان همکاری‌های منطقه‌ای و توسعه روابط است و ما باید روابط اقتصادی، سیاسی و همه جانبه را با ایران گسترش دهیم.
ولی سلطان ادامه داد: مرزهای افغانستان و سیستان و بلوچستان باید قانونمند و از انتقال کالای قاچاق و تردد افراد تروریست جلوگیری نماید و نباید مسئولان و مردم مرزنشین دو طرف مرز ناامنی را احساس کنند.
والی نیمروز همچنین در خصوص ترانزیت صادرات، بسته بندی محصولات و میوه‌های خشک پس از آماده سازی از طریق چابهار به کشورهای مختلف اعلام آمادگی کرد و افزود: از مردم و مسئولان سیستان بلوچستان درخواست داریم سفرهای مختلفی به افغانستان داشته باشند تا با ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری این کشور آشنا شوند.
وی بیان کرد: نیاز است تا نظارت بیشتری در صادرات و واردات انجام شود و نباید بجای یک کالا, کالای دیگری وارد افغانستان شود و مشکلاتی را ایجاد کند.
ولی سلطان حل تمام مشکلات تجار افغانستان در زمینه حق رانندگی و صدور گواهینامه راهنمایی و رانندگی، معافیت مالیاتی، خروج و مراجعت و اقامت بلندمدت پس از سرمایه گذاری را خواستار شد.
همچنین ولی سلطان والی ولایت نیمروز افغانستان روز سه شنبه پس از ورود به فرودگاه کنارک مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندار کنارک و جمعی از مسئولان و فعالان اقتصادی قرار گرفت و سپس از ظرفیت‌های اقتصادی و تولیدی منطقه آزاد چابهار بازدید کرد.
تعداد بازدید : ۳۰۸
(سه شنبه ۱ اَمرداد ۱۳۹۸) ۲۲:۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید