پنج شنبه / ۲۷ تیر ۱۳۹۸ / ۱۹:۱۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۳۹۹
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

جابجایی حجم زیاد کالا از بندر چابهار نیازمند ساخت بزرگراه است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار با توجه به موقعیت راهبردی و افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری نیازمند ساخت بزرگراه برای انتقال حجم زیاد کالاهای صادراتی و وارداتی است.

(پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸) ۱۹:۱۴
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی در نشست تسریع در امور تجاری، بازرگانی و ایجاد ترافیک بار و کالا با حضور مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در بندر چابهار اظهار داشت: ساخت بزرگراه و آزاد راه توسط سازمان بنادر و دریانوردی و وزارت راه و شهرسازی باید هرچه سریع‌تر آغاز شود تا قوت قلبی برای صاحبان کالا باشد.

وی گفت: ساخت بزرگراه و ساماندهی جاده‌های سیستان و بلوچستان و همچنین اجرای عملیات تکمیل راه آهن چابهار- زاهدان- مشهد تسریع شود.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: صادرات و واردات کالاهای دولتی و بخش خصوصی در آینده از بندر چابهار انجام می‌شوند و باید برای سهولت در حمل و نقل، جاده‌های این استان به آزادراه و بزرگراه ارتقا پیدا کنند و پسکرانه و زیرساخت‌ها باید آماده شوند.

وی بیان کرد: مجوزهای لازم برای تأمین لجستیک دریافت شده است و بزودی هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون به ناوگان حمل و نقل اضافه می‌شود.

موهبتی گفت: صادرات مواد معدنی و سایر کالاها و واردات کالاهای اساسی استان‌های شرقی باید از چابهار انجام شود.

وی ادامه داد: حدود ۲۰۰ هزار مترمربع انبار سرپوشیده در چابهار توسط دستگاه‌های مختلف نظیر اداره کل بنادر و دریانوردی، شرکت بازرگانی دولتی، منطقه آزاد و بخش خصوصی ساخته شده است و برای ورود و انبار کردن کالاها هیچ مشکلی وجود ندارد.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: به منظور ساماندهی و توزیع مناسب سوخت در این استان طرح کدینگ به اجرا در آمده و چنانچه مالکان و رانندگان کامیون‌ها در انجام فعالیت سستی کنند از اهرم فشار قطع سوخت استفاده خواهد شد.

رئیس شورای تامین سیستان و بلوچستان تصریح کرد: چنانچه هر مشکلی در حمل و نقل ایجاد شود بیش از ۱۰ هزار کامیون موجود استان نسبت به جابجایی کالا اقدام می‌کنند.

موهبتی افزود: دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان در زمینه ترانزیت و حمل و نقل کالا تعامل و همراهی خوبی دارند و بزودی بازسازی و نوسازی انبارهای موجود چابهار آغاز خواهد شد.

بندر چابهار ظرفیت واردات ۲۰ درصد کالاهای اساسی کشور را دارد

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار با توجه به اتصال به آبهای آزاد اقیانوس هند و موقعیت راهبردی ظرفیت واردات ۲۰ درصد کالاهای اساسی مورد نیاز کشور را دارد و باید در این زمینه اقدامات لازم انجام شود.

بهروز آقایی روز چهارشنبه در نشست تسریع در امور تجاری، بازرگانی و ایجاد ترافیک بار و کالا در بندر چابهار اظهار داشت: با توجه به تأثیر کاهش زمان حمل و هزینه کم در قیمت تمام شده کالاهای وارداتی در شرایط حساس فعلی کشور ضروریست اهتمام و توجه بیشتری از طرف واردکنندگان بخش دولتی و خصوصی در واردات کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار انجام شود.

وی بیان کرد: در صورت تخلیه حداقل ۲۰ درصد از کل کالاهای اساسی کشور در بندر چابهار سهم سیستان و بلوچستان و سایر استان‌های شرقی از طریق بندر چابهار بیشتر می‌شود.

مدیرکل بنادر و کشتیرانی سیستان و بلوچستان گفت: ورود کالاهای اساسی به بندرچابهار سهم بسیار مهمی در توسعه اقتصادی و ایجاد کسب و کارهای جدید در بخش خدمات کشتیرانی، تخلیه و بارگیری، حمل و نقل و خدمات وابسته در این استان و استان‌های همجوار دارد.

وی ادامه داد: هم افزایی بیشتر تمامی دستگاه‌ها نسبت به تقویت ناوگان حمل و نقل زمینی، رفع موانع و محدودیت‌های تأمین سوخت ناوگان در مبدا و در مسیر محورهای مواصلاتی، ارائه خدمات ۲۴ ساعته ورود، خروج و ترخیص کالا و از همه مهمتر تشویق بخش خصوصی در ایجاد سرمایه گذاری در زمینه ساخت انبار، سیلو و ایجاد مراکز رفاهی و خدماتی اهتمام ویژه ای شود.

آقایی سرمایه گذاری در بندر چابهار را با هدف توسعه سیستان وبلوچستان و منتفع شدن کشور از مزایای آن عنوان کرد و افزود: تسریع در کاهش مشکلات حمل و نقل می‌تواند به رونق این منطقه کمک کند

به گزارش ایرنا استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از فرآیند جمع آوری اسکله‌های نصب سریع در بندر شهید بهشتی، انبارهای سرپوشیده و محوطه‌های دپوی کالا، پروژه شبکه معابر و تأسیسات زیربنایی اراضی پشتیبانی و دایک حفاظت ساحلی جنوب شرقی بندر شهید بهشتی و ظرفیت‌های ترانزیتی، تجاری و اقتصادی شهرستان چابهار بازدید کردند.
تعداد بازدید : ۹۳۹
(پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸) ۱۹:۱۴
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید