دوشنبه / ۲۴ تیر ۱۳۹۸ / ۱۸:۵۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۳۹۱
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
در جلسه ی تنظیم بازار استان سیستان و بلوچستان اعلام شد :

هیچ نگرانی برای تامین و عرضه ی کالاهای اساسی در سطح استان وجود ندارد

(دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸) ۱۸:۵۱
به گزارش روابط عمومی استانداری، جلسه تنظیم بازار استان به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و دبیری سازمان صنعت ، معدن و تجارت و با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط و بخش خصوصی در محل استانداری برگزار گردید. 
 
 علیرضا نورا معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در این جلسه، اظهار داشت : با برنامه ریزی هایی که در سطح استان صورت پذیرفت تلاش هایی برای کاهش قیمت گوشت قرمز صورت پذیرفته و در ابتدای کار مجموعه دست اندرکار به 15 قصابی منتخب گوشت قرمز میدهد و براساس قیمت گذاری اتحادیه و دستگاه های ذیربط با قیمت کمتر از شرایط فعلی به زودی در استان عرضه خواهد شد . 
 
وی ادامه داد : انجمن وارد کنندگان دام استان فعالیت خود را از طریق واردات دام شروع نموده  و دستگاه های اجرایی مرتبط می بایست شرایط واردات دام را فراهم نمایند تا عرضه گوشت با کاهش قیمت روبرو شود . 
 
نورا در ادامه افزود : در خصوص توزیع دام سبک جهت عید سعید قربان برنامه ریزی ها صورت پذیرفته و جهت رفاه حال هم استانی ها دام های سبک در زمان عید سعید قربان با اطلاع رسانی به مردم و با نظارت دستگاه های ذیربط در میادین فروش دام عرضه خواهد شد . 
 
وی در ادامه خاطرنشان کرد : دام وارداتی به دلیل شرایط بهداشتی می بایست مدت زمان قرنطینه را طی نماید و الزاما باید در کشتارگاه ها ، کشتارشود و  نیازمصرفی استان جهت عید سعید قربان تعداد بیش از 250 هزار راس دام می باشد . 
 
معاون هماهنگی اموراقتصادی استاندار در خصوص نگهداری کالاهای اساسی استان ، بیان داشت : شرکت پشتیبانی امور دام استان وظیفه تامین و نگهداری اقلام مورد نیاز استان را دارد و می بایست در همین راستا از ظرفیت های سردخانه ای بخش خصوصی در خود استان استفاده نماید . 
 
نادر میرشکار رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان نیز در ابتدای این جلسه ، بیان داشت : طی سال گذشته با توجه به التهاباتی که در بحث نرخ ارز ایجاد شد با مشکلاتی در بحث های قیمت های کالا و تنظیم بازار روبرو بودیم و با توجه به سیاست ها ، تدابیر و پیش بینی هایی که انجام شد آن هم درجهت تامین ارز و کالاهای اساسی اولویت دار و به تناسب موضوعات ، رفته رفته به شرایط ثبات در سطوح تامین و عرضه کالاها طی سالجاری رسیدیم.
 
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در پایان ، اعلام داشت  :خوشبختانه با رصد و پایشی که از تامین و عرضه کالاهای اساسی داریم و این موضوعات و قیمت ها  به صورت روزانه ، هفتگی و ماهانه با سطح کشور در حال سنجش می باشد هیچ نگرانی برای تامین و عرضه کالاهای اساسی در سطح استان نداریم . 
 
گفتنی است : درجلسه مذکور موضوعاتی از جمله  میزان ذخیره سازی و توزیع کالاهای اساسی ،  آخرین وضعیت تغییرات قیمت کالاهای اساسی ، درخواست شرکت پشتیبانی امور دام استان جهت ذخیره سازی مواد پروتئینی در استان با عقد قرارداد با سردخانه ها ، توزیع مرغ کشتار روز ناشی از تعهدات نهاده تحویلی به تولیدکنندگان ، فعالیت کشتارگاه طیور مرکز استان ، تنظیم بازار دام زنده و گوشت قرمز به مناسبت فرارسیدن عید قربان ۹۸ و سایر موارد مرتبط ؛ مورد بررسی قرار گرفت .
 
تعداد بازدید : ۳۳۱
(دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸) ۱۸:۵۱
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید