یکشنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۸ / ۲۰:۵۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۳۹۰
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

تسهیلات کم بهره روستایی سیستان و بلوچستان جذب نشده است

استاندار و رئیس شورای اداری سیستان و بلوچستان گفت: از میزان 17 هزار میلیارد تومان تسهیلات روستایی با سود چهار درصد در کل کشور، مبلغ ۶۵۰ میلیاردتومان سهم اولیه ابلاغی به این استان بوده که متاسفانه بخشی از این تسهیلات جذب نشده است.

(یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸) ۲۰:۵۳
به گزارش روابط عمومی استانداری، به نقل از ایرنا احمدعلی موهبتی روز یکشنبه در شورای اداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بسیاری از مردم این استان به دلیل شرایط فقهی تمایلی برای گرفتن این تسهیلات نداشتند که نیاز است تا ائمه جمعه و علما نسبت به این مساله ورود پیدا کنند.
 
وی تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی برای جذب این تسهیلات توسط مردم سیستان و بلوچستان می توانند نوع قرارداد را تغییر دهند تا مردم بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.
 
استاندار سیستان و بلوچستان با انتقاد از عملکرد بانکها گفت: برخی از بانکها منابع مردم این استان را در خارج از استان هزینه می کنند که باید جلوی این کار گرفته شود.
 
رئیس شورای اداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: بانکها نقش بسیار مهمی در رونق تولید و حمایت از واحدهای تولیدی سیستان و بلوچستان دارند بنابراین با ارائه تسهیلات کم بهره نسبت به فعال کردن واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال در این استان گام های ارزنده ای بردارند.
 
موهبتی تصریح کرد: ۱۲ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان و ۱۰ هزار واحد مسکونی در حاشیه شهرهای سیستان و بلوچستان قرار است ساخته شود که این امر نقش بسیار مهمی در کاهش مشکلات مردم این استان دارد.
 
وی بیان کرد: متاسفانه برخی از افراد که نمی توانند از این تسهیلات استفاده کنند با ایجاد شبهه در میان مردم دیگران را از استفاده از این تسهیلات باز می دارند.
 
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: قرارداد تسهیلات باید طوری تنظیم شود که هیچ منافاتی با مذهب مردم این استان نداشته باشد تا بتوان تمام تسهیلات را جذب کرد.
 
وی بیان کرد: همراهی فرمانداران و ائمه جمعه سیستان و بلوچستان در جذب تسهیلات بانکی در حوزه خوداشتغالی بسیار مهم و تاثیر گذار است بنابراین باید یک هماهنگی بین مدیران و مردم وجود داشته باشد.
 
موهبتی تاکید کرد: همراهی و همدلی بین مدیران و ائمه جمعه و جماعات برای جذب تسهیلات بانکی در بخش های مختلف از جمله تولید و اشتغال باید وجود داشته باشد تا بتوان به اهداف مدنظر رسید.
رئیس شورای اداری سیستان و بلوچستان گفت: فرهنگ سازی مصرف در جامعه یک ضرورت اجتناب ناپذیر است بنابراین صاحبان تریبون، رسانه ها و دستگاه‌های فرهنگی نقش موثری در این زمینه دارند.
وی بیان کرد: به عنوان مثال در حوزه برق اگر صرفه جویی نشود صنعت و تولید تعطیل می شود و این امر ضربات جبران ناپذیری را به اقتصاد کشور وارد می کند.
موهبتی تصریح کرد: رونق تولید جز با حمایت از تولیدات داخلی امکانپذیر نیست بنابراین تمام دستگاه‌های دولتی سیستان و بلوچستان موظف هستند که نیازهای خودشان را از تولیدکنندگان این استان خریداری کنند.
وی ادامه داد: قابل قبول نیست که مدیران دستگاه‌های دولتی با وجود کالای تولیدی درون استان نیاز خودشان را از سایر استانها تهیه کنند.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان موظف هستند تا به تولیدات داخلی استان توجه بیشتری کنند.
وی با بیان اینکه بخش عمده ای از اعتبارات در مرکز کشور و توسط وزارتخانه ها تخصیص داده می شود افزود: مدیری که نتواند با وزارتخانه مربوطه نشست هایی را با حضور استاندار برای جذب اعتبار به سیستان و بلوچستان برگزار کند مناسب مدیریت در این استان نیست.
موهبتی با بیان اینکه در تحریم اقتصادی هستیم گفت: مدیران در چنین شرایطی باید به عنوان تسهیل گر عمل و با تمام توان برای رونق تولید و جذب اعتبارات تلاش کنند.
 
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مهمترین رسالت ائمه جمعه و جماعت آگاهی بخشیدن به جامعه است که خوشبختانه به این وظیفه خطیر به خوبی عمل می شود.
 
وی بیان کرد: چنانچه مردم به حق و حقوق خودشان آگاه باشند از ایجاد بسیاری از مشکلات به راحتی می توان جلوگیری کرد.
 
موهبتی بیان کرد: رساندن پیام و حرف های مردم به گوش مسئولان بسیار مهم است که تریبون نماز جمعه بهترین محل برای بازگو کردن این مسائل است.
 
وی ادامه داد: اطلاع رسانی برنامه ها و اهداف مسئولان باید از تریبون های نماز جمعه در جامعه بازگو شود بنابراین هماهنگی و همدلی میان مدیران و ائمه جمعه و جماعات در ایجاد امید و نشاط در جامعه بسیار حائز اهمیت است.
 
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مدیران این استان در نمازهای جمعه با برپایی میز خدمت پاسخگوی مشکلات و خواسته های مردم باشند تا همدلی و وفاق بین مسئولان و مردم تقویت شود.
 
وی تاکید کرد: همگان باید در جهت ایجاد همدلی و وفاق در جامعه گام بردارند و از ایجاد نا امیدی در بین مردم پرهیز شود.
تعداد بازدید : ۳۳۲
(یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸) ۲۰:۵۳
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید