یکشنبه / ۲۳ تیر ۱۳۹۸ / ۱۷:۴۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۳۸۹
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان:

پیوند مثلث مردم، مسئولان و ائمه جمعه راهگشای مشکلات است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: پیوند بیشتر اضلاع مثلث سه گانه مردم، مسئولان و ائمه جمعه می تواند بسیاری از مشکلات را در جامعه برطرف کند.

(یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸) ۱۷:۴۷
به گزارش روابط عمومی استانداری،  حجت الاسلام مصطفی محامی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ائمه جمعه از یک سو وظیفه بیان مشکلات مردم و از سویی تبین دستاوردهای نظام اسلامی و دولت را برعهده دارند.
وی ادامه داد: انتقادهای شفاف و سازنده ائمه جمعه می تواند کمک خوبی برای مسئولان باشد و این مهم نباید موجبات نگرانی مدیران دستگاههای مختلف اجرایی را فراهم کند زیرا امامان جمعه وظیفه انتقال مطالبات مردم را برعهده دارند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان تصریح کرد: نبایدسه گانگی بین مسئولان، مردم و ائمه جمعه ایجاد شود بلکه همدلی، اتحاد و وفاق روز به روز میان این سه گروه تاثیر گذار در جامعه بیشتر شود.
حجت الاسلام محامی بیان کرد:مسئولان از ظرفیت تریبون های نماز جمعه و ائمه جمعه برای برطرف کردن مشکلات اجتماعی استفاده کنند.
وی بیان کرد: نماز جمعه به برکت انقلاب اسلامی و عنایت امام خمینی(ره) در آغاز پیروزی انقلاب رسمیت پیدا کرد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: نماز جمعه در گذشته محل دیدار حاکمان اسلامی با مردم بوده و مردم مشکلات و مطالبات خودشان از دستگاه حکومتی را در نماز جمعه مطرح می کردند.
وی تصریح کرد: نماز جمعه باید تقویت شود و مسئولان از ظرفیت ائمه جمعه برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.
حجت الاسلام محامی بیان کرد: ترویج مبانی انقلاب، گفتمان امام و رهبری و سیاست های نظام اسلامی باید در نماز جمعه برای عموم مردم تبیین شود.
وی افزود: افزایش دانش مردم نسبت به مسائل مختلف،ارتقای سطح فرهنگ عمومی و آسیب شناسی جامعه و تلاش برای رفع آن از جمله وظایف ائمه جمعه است.
امام جمعه زاهدان گفت: امام جمعه در ضمن اینکه سیاست های نظام را تبیین می کند باید پاسخگوی مطالبات مردم نیز باشد.
وی بیان کرد: برای تقویت نماز جمعه در جامعه باید مردم، مسئولان و ائمه جمعه تلاش کنند زیرا تریبون نماز جمعه نقش مهمی در تنویر افکار عمومی دارد.
حجت الاسلام محامی تصریح کرد: مکانیزمی باید بین ائمه جمعه و مسولان ایجاد شود تا بتوان ضمن بیان مطالبات مردم عملکرد مسئولان دستگاههای دولتی به مردم بازگو شود.
وی اظهار داشت: پرهیز از برخوردهای سیاسی، قومی، قبیله ای، تلاش برای ایجاد آرامش و امید در بین مردم، پرهیز از نکاتی که سبب ناامیدی در جامعه می شود و تلاش برای حفظ وحدت و انسجام از جمله وظایف ائمه جمعه و جماعات است.
نماز بیشترین تاثیر را در تزکیه و اصلاح فرد و جامعه دارد
 
امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان نیز گفت: نماز بیشترین تاثیر را در تزکیه و اصلاح فرد و جامعه دارد بنابراین توجه به نماز می تواند از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کند.
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی اظهار داشت: همان طور که جسم انسان نیاز به تغذیه دارد روح انسان نیز با عبادت و ذکر پروردگار متعال تغذیه می شود.
وی ادامه داد: جامعه ما علاوه بر غذاهای جسمانی به غذاهای روحانی و معنوی نیز نیازمند است که در این زمینه باید برنامه ریزی کنیم.
امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان بیان کرد: نماز از جمله عبادت هایی محسوب می شود که بیشترین تاثیر را در تزکیه و اصلاح انسان دارد.
وی به جایگاه نماز جمعه در اسلام پرداخت و گفت: اهل سنت در تمام کشورهای دنیا که مسلمان نشین هستند نماز جمعه برپا می کنند.
مولوی اسماعیل زهی تصریح کرد: نماز جمعه اهل سنت در زمان رژیم پهلوی برگزار می شد اما از حمایت های حکومتی برخوردار نبود. 
وی ادامه داد: یکی از مهمترین اتفاقاتی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رخ داد این بود که نماز جمعه تشیع و تسسن در کشور رسمیت یافت و از رونق خوبی برخوردار شد.
امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت: تریبون های نماز جمعه در زمینه های اجتماعی از جمله موضوع گیری های به جا و سازنده نقش بسیار مهمی دارند.
نماز جمعه از برکات انقلاب اسلامی بود
 
رئیس مجمع نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: برپایی نماز جمعه در کشور توسط شیعه و سنی به بهترین شکل ممکن از برکات پیروزی انقلاب اسلامی بود.
 
محمد نعیم امینی فرد اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی به نماز جمعه به عنوان یک فریضه الهی که در قرآن کریم نیز ذکر شده است توجه زیادی می شود.
 
وی بیان کرد: جنبه های برگزاری نماز جمعه نباید به فراموشی سپرده شود و از تریبون های نماز جمعه صدای وحدت و همدلی شنیده شود.
 
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط کشور از تریبون های نماز جمعه باید امید و نشاط در بین مردم تزریق شود.
 
وی همچنن از عملکرد بانکها در زمینه حمایت از رونق تولید و ایجاد اشتغال در سیستان و بلوچستان انتقاد کرد.
تعداد بازدید : ۳۰۷
(یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸) ۱۷:۴۷
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید