دوشنبه / ۳ تیر ۱۳۹۸ / ۲۳:۳۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۳۵۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای اعزام زائران پاکستانی به عتبات عالیات به مقاصد مشهدمقدس و قم اعلام آمادگی کرد.

(دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸) ۲۳:۳۳
به گزارش روابط عمومی استانداری به نقل از ایرنا، سعید رسولی روز دوشنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی سیستان و بلوچستان که با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهوری در سرسرای استانداری این استان برگزار شد اظهار داشت: اقدامات لازم با کشور پاکستان انجام خواهد شد تا از ظرفیت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در منطقه بهترین بهره را در جابجایی مسافر خارجی برد.
 
وی ادامه داد: این اقدام برکات ارزشمندی را در سطح ملی و استانی به همراه خواهد داشت.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: همچنین راه آهن جمهوری اسلامی ایران به منظور افزایش مبادلات اقتصادی ایران و پاکستان با توافق انجام داده قرار است مسیر ۹۶ کیلومتری ریلی میرجاوه - زاهدان را با ایجاد خط نرمال ارتباطی بازسازی کند.
 
وی ادامه داد: همچنین بر اساس توافقات انجام شده قرار است مسئولان ریلی پاکستان خط ریلی تفتان- کویته این کشور را به منظور افزایش مبادلات تجاری بازسازی کنند.
 
محمدرضا مودودی رئیس سازمان توسعه تجارت ایران نیز در این نشست گفت: می توان از ظرفیت بالای مراودات فرهنگی اجتماعی استان های مرزی با کشورهای همسایه برای افزایش صادرات بهره گرفت.
 
رئیس سازمان دامپزشکی کشور نیز در این نشست اظهار داشت: یکی از اقدامات این سازمان در ۲ سال گذشته تفیض اختیارات به سیستان و بلوچستان فراتر از درخواست متقاضیان بوده به طوریکه تسهیل گری های این سازمان سبب شده است این نهاد منتظر اقدام تشکلات متقاضی باشد.
 
علیرضا رفیع پور افزود: همچنین این سازمان با توجه به ظرفیت بالای سیستان و بلوچستان در واردات دام در ماههای گذشته واردات دام قانونی از پاکستان، افغانستان، عمان، برزیل را به طور اختصاصی به مقصد چابهار داده است.
 
وی ادامه داد: واردات گوشت گرم وکیوم شده با ماندگاری ۳۰ روزه از پاکستان تنها به سرمایه گذاران سیستان و بلوچستان تفیض شده است.
 
رئیس سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: ما باید به دنبال واردات دام مولد در سیستان و بلوچستان باشیم به طوریکه بدون هزینه های سربار به دلیل شرایط مطلوب آب و هوایی این استان بتوان بهترین سودآوری را رقم زد.
 
وی افزود: ورود دام با زایش خوب همراه خواهد بود که در نتیجه فعال شدن کامل کشتارگاهها و واحدهای بسته بندی و بکارگیری تمامی نیروهای آماده اشتغال سیستان و بلوچستان و دیگر استان ها را به همراه دارد.
 
رفیع پور تاکید کرد: سرمایه گذاران سیستان و بلوچستان به دنبال ورود دام مولد به این استان باشند.
 
وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان با توجه به ظرفیت های فراوان در بخش های مختلف اقتصادی در حوزه صنایع مادر جای کار دارد که در حوزه دامداری می توان با هزینه های مناسب در این استان ضمن سود آوری کلان به صنعت دام و گوشت کشور کمک کرد.
 
تعداد بازدید : ۲۴۰
(دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸) ۲۳:۳۳
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید