دوشنبه / ۳ تیر ۱۳۹۸ / ۲۲:۴۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۳۵۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران:

ایران در ۶۰ سال ۲۱۰۰ میلیارد دلار درآمد ارزی داشته است

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: کشور از سال ۳۸ تا ۹۸ خورشیدی از محل فروش نفت، پتروشیمی و خدمات کالا تنها ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد ارزی داشته است.

(دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸) ۲۲:۴۵
به گزارش روابط عمومی استانداری به نقل از ایرنا، محمدرضا مودودی روز دوشنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی سیستان و بلوچستان با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهوری در سرسرای همایش های استانداری اظهار داشت: ۸۵ درصد این درآمد پس از انقلاب اسلامی و ۶۵ درصد آن نیز در ۱۵ سال اخیر حاصل شده است.
 
وی ادامه داد: اگر ۱۰ درصد از درآمد حجم بزرگ واردات کشور صرف سرمایه گذاری محصولات صادراتی می‌شد امروز باید بیش از ۱۵۰ هزار دلار صادرات غیر نفتی می‌داشتیم.
 
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه ما به تکمیل زنجیره تولید در کشور توجه نکردیم گفت: در کل کشور یک شرکت داریم که صادرات آن بیش از یک میلیارد دلار بوده و آن هم پتروشیمی است و هشت قلم کالا داریم که بیش از یک میلیارد دلار صادر می‌شوند.
 
او افزود: کمتر از ۳۵۰ شرکت در کشور و تنها ۳۱۵ قلم کالا بیش از ۱۰ میلیون دلار صادرات دارند.
 
مودودی ادامه داد: این آمارها نشان می‌دهد در ایران هنوز زیر ساخت‌ها برای اینکه یک کشور صادراتی باشیم فراهم نشده است.
 
وی اظهار داشت: برای توسعه صادرات باید به جای روزمره گی یک سری برنامه‌های کلان را مورد توجه قرار دارد.
 
بنابر این گزارش؛ معاون امور اقتصادی رئیس جمهوری یکشنبه شب در بدو ورود به فرودگاه بین المللی زاهدان مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان، معاونان استاندار، شماری از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی قرار گرفت.
بازدید از منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه، شرکت در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، نشست هم اندیشی با نخبگان و دانشگاهیان، بازدید از حاشیه شهر زاهدان، حضور در کارگروه بازآفرینی شهری و همچنین سفر به شهرستان‌های کنارک و چابهار از جمله برنامه‌های سفر ۲ روزه معاون اقتصادی رئیس جمهوری و هیأت همراه به این استان است.
 
تعداد بازدید : ۱۸۹
(دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸) ۲۲:۴۵
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید