یکشنبه / ۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱۹:۴۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۳۴۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

تاکید معاون استاندار بر اجرایی شدن طرح "کاشت حلزون" در استان

معاون استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در امور خیریه بخشنامه‌ای عمل کردن، فاجعه است، اظهار داشت: همه مدیران دستگاه‌های متولی در کنار دانشگاه های علوم پزشکی استان به طور ویژه در راستای اجرایی شدن طرح "کاشت حلزون گوش" با بنیاد خیریه شنوایی بخشی شفا (بخشش) همکاری لازم را داشته باشند.

(یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸) ۱۹:۴۳
به گزارش روابط عمومی استانداری، علی زینی وند؛ معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان که  پیش از ظهر امروز با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بنیاد شنوایی بخشی شفا (بخشش) و سایر اعضا و همراهان در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: موسسات خیریه بشرط پیوند به مجموعه دولت از جمله فرمانداریها؛ با توجه به شناخت نیازمندیها، تسلط بیشتر بر امور و تعادل در توزیع کمک ها، می توانند به جلوگیری از پراکندگی و جزیره‌ای عمل کردن در حوزه های مختلف که نیازمند حمایت هستند، خدمات شایانی انجام دهند.
 وی همچنین با اشاره به اینکه در شرایط کنونی اقتصادی کشور موسسات خیریه می‌توانند به بهبود زیرساخت های اجتماعی از قبیل نیازمندیهای؛ آموزشی ، بهداشتی و درمانی به استان کمک کنند، بر همکاری هرچه بیشتر بهتر دستگاه های اجرایی استان با این موسسات تاکید کرد.
  در این جلسه روسای دانشگاههای علوم پزشکی زاهدان،  زابل و ایرانشهر  در سخنانی بیان داشتند: دانشگاه های علوم‌ پزشکی استان با  تمام امکانات و توان برای صیانت از دستاوردهای درخشان نظام سلامت آمادگی دارند، اما برای موفقیت در این مسیر نیازمند مشارکت همه مردم و همکاری دستگاه های اجرائی هستیم.
 هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:
 با توجه به شرایط استان، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نخستین دانشگاه کشور بود که نظام مراقبت محیطی بیماری فلج اطفال و جستجو برای شناسایی ویروس وحشی را با نمونه برداری از فاضلاب شروع کرده است.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی در کنار مراقبت های گسترده محیطی، همه ساله ۲ دوره واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال را در استان سیستان و بلوچستان اجرا می کند.
محمد مهران امینی فرد رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر نیز گفت: از تعداد سه کشور دنیا که محل شیوع بیماری فلج اطفال است، دو کشور در همسایگی شرقی ما واقع شده اند.
وی گفت: تردد های غیرقانونی مرزی و دفع نامناسب فاصلاب انسانی مهمترین تهدید برای ورود بیماری های عفونی و از جمله فلج اطفال است.
رئیس بنیاد خیریه شنوایی بخشی شفاء(بخشش) نیز گفت: این بنیاد در نیمه دوم سال 95 با حضور عده ای از پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی و کاشت حلزونی کشور و مدیران فرهیخته و خیراندیش و نیکوکار با شعار ” شنیدن برای همه” و هدف مساعدت و کمک به ناشنوایان و کم شنوایان نیازمند و کاهش تولد کودک ناشنوا در کشور تاسیس شد.
 
جل لوئیان گفت: ” بخشش” در سه محور ” کمک هزینه کاشت حلزون” _ ” کمک هزینه پس از کاشت و تامین قطعات” _ ” و کمک هزینه پیشگیری” فعالیت می نماید.
 
✅ گفتنی است با همکاری بنیاد خیریه بخشش و دانشگاههای علوم پزشکی استان، بزودی با راه اندازی بخش فوق تخصصی "کاشت حلزون" امکان درمان کودکان و نوجوانان ناشنوای سیستان و بلوچستان در زاهدان فراهم خواهدشد.
 
تعداد بازدید : ۲۷۶
(یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸) ۱۹:۴۳
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید