شنبه / ۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۳۴۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
رئیس سازمان امور عشایری کشور :

۱۸ میلیون دلار برای آبرسانی به عشایر کشور اختصاص یافت

رئیس سازمان امور عشایری کشور گفت: امسال برای نخستین بار از محل صندوق توسعه ملی ۱۸ میلیون دلار اعتبار برای تامین آب و آبرسانی به مناطق عشایری کشور اختصاص یافت.

(شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸) ۱۵:۳۹
به گزارش روابط عمومی استانداری، به نقل از ایرنا کرمعلی قندالی روز شنبه در نشست شورای عشایر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: خوشبختانه باتمام مشکلات مالی و اعتباری کشور حوزه عشایری توانسته است بدون مشکل مصوبات و پروژه های خوبی را درجامعه عشایری اجراکند.
وی افزود: سهم سیستان و بلوچستان از اعتبار تخصیصی حوزه آب تاکنون ۱۰ میلیارد تومان است که درقالب پروژه های اجرای خط انتقال آب، حفر و تجهیز چاه مالداری، لایروبی قنوات، بهسازی چشمه سارها و غیره در مناطق عشایری استان هزینه می شود.
رئیس سازمان امور عشایری کشور گفت: استفاده از توان اتحادیه و شرکت های تعاونی عشایری به عنوان یک فرصت مناسب برای ارتقای شاخص تولید و درآمد خانوارهای عشایری از اولویت های سالجاری این سازمان است.
وی بیان کرد: اعطای تسهیلات ارزان قیمت از محل اعتبارات مدیریت ستاد بحران و تامین نهاده های دامی شامل کنسانتره، جو، سبوس و ذرت توسط اتحادیه ها و شرکت تعاونی های عشایری باعث بهبود نظام دامداری عشایر می شود.
قندالی گفت: استفاده از اعتبارات ارزش افزوده به عنوان یکی از مواهب و دستاوردهای برنامه ششم توسعه که در اختیار فرمانداران است در ارتقای شاخص های زیرساختی عمرانی و تولیدی مناطق عشایری بسیارموثر است.
 
تعداد بازدید : ۱۸۶
(شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸) ۱۵:۳۹
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید