شنبه / ۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۳۴۱
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

همه دستگاههای اجرایی استان؛ موظف به ارائه خدمات بهتر به عشایر هستند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: جایگاه و شان عشایر والا و باعظمت است لذا همه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید خودشان را موظف به ارائه خدمت مطلوب به این قشر زحمت کش و مولد بدانند.

(شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸) ۱۵:۲۹
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای عشایر استان که پیش از ظهر امروز شنبه با حضور قندالی رئیس سازمان امور عشایر کشور برگزار شد، گفت: کلیه دستگاه‌های اجرایی موظفند؛ شرایط اسکان بهتر از قبیل فراهم آوردن زیرساخت های آب، برق، بهداشت، آموزش، خدمات مخابراتی، و راه دسترسی را حتی بهتر و بیشتر از روستاها برای عشایر استان فراهم کنند.
 
 موهبتی افزود: ارتقاء وضعیت عشایر چه از نظر زیستی و چه از نظر شغلی و درآمدی باید مد نظر همه دستگاههای خدمات رسان و متولی این حوزه باشد.
 
 وی بیان داشت: ارائه خدمات به جامعه عشایری بایستی برای بهتر زیستن  و در حد شان و بزرگی عشایر باشد چرا که ثبات و ماندگاری  عشایر در این نوع زندگی و شغل وابسته به فراهم کردن شرایط زیست بهتر برای آنان است.
 
 رئیس شورای تامین سیستان و بلوچستان تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات؛ استفاده از ظرفیت عشایر برای ایجاد امنیت پایدار است زیرا وجود عشایر در مناطق مختلف شرایط ناامنی را کمتر می‌کند.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر پیگیری بحث حمایت بیمه از عشایر گفت : باید شرایطی را فراهم کنیم که عشایر که از ساده ترین و صادق ترین بخش جامعه در کشور هستند، مورد توجه جدی قرار بگیرند.
 
 رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گفت: کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها حتماً باید با تخصیص اعتبارات لازم به ارتقا شاخصهای مورد نیاز عشایر کمک کنند. 
 
 وی گفت: در استخدام ها حتما باید به عشایر توجه ویژه شود تا کمبود نیروی این حوزه برطرف گردد.
 
 استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اهمیت توجه به بانوان در این حوزه خاطر نشان کرد: از مدیر امور عشایر استان که اولین مدیر زن  در ادارات امور عشایری در کل کشور را در این استان منصوب کرد، تشکر می کنم چرا که توجه به بانوان با توجه به اینکه بخش عمده سختیهای این حوزه از جمله تولید دام، شیر و فرآورده های آن، صنایع دستی و غیره بر دوش زنان است، بسیار حائز اهمیت می باشد.
 
 احمدعلی موهبتی به استخدام و بکارگیری نیرو از میان تحصیلکردگان عشایر اشاره کرد و افزود: بکارگیری این افراد نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا با انگیزه بیشتری برای تغییر در درآمد و رفتارهای مورد نیاز که زندگی عشایر را تعالی می‌بخشد، تلاش کنند.
 
استاندار در پایان گفت: ما همه خود را موظف می دانیم که به عشایر زحمت کش و کوشا کمک کنیم تا اهداف نظام از جمله اقتصاد مقاومتی و رونق تولید از طریق این قشر جامعه محقق شود.
 
تعداد بازدید : ۱۷۱
(شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸) ۱۵:۲۹
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید