جمعه / ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۳۴۰
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار سیستان و بلوچستان:

دولت هیچ طرحی برای تقسیم استان ندارد

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: دولت تدبیر و امید هیچ طرحی برای تقسیم استان ندارد و ازهمه علما و جوانان و بانوان استان می خواهیم در توسعه استان به مجموعه استانداری کمک کنند.

(جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸) ۱۴:۳۱
🔹️ به گزارش روابط عمومی استانداری؛ معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در مراسم تکریم و معارفه فرمانداران قبلی و جدید شهرستان خاش گفت: دولت در حال حاضر اراده ای برای تقسیم استان ندارد، ولی با نگاه کارشناسانه در دولت و بهره مندی از نظرات کارشناسی نخبگان می توان به کوچک کردن آن کمک کرد و قطعا با تقسیم جغرافیای استان می توان خدمات رسانی به مردم را تسهیل نمود و از معضلات به وجود آمده ناشی از قاچاق سوخت و آمار بالای بیکاری و نبود اشتغال پیشگیری کرد.
 
🔹️ معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: در دولت و نظام اسلامی نگاهی ویژه به این استان وجود دارد و تمام مردم و مسئولان کشور به وجود مردم مرزدار استان افتخار می کنند.
 
🔹️ وی تاکید کرد: استاندار سیستان و بلوچستان با دلسوزی تمام پیشرفت و توسعه منطقه را دنبال می کنند و برای ارائه خدمات به مردم دغدغه دارند، ولی برخی افراد بدون درک مشکلات استان و عدم شناخت از استاندار حرف هایی را در فضای عمومی و مجازی مطرح می کنند که متاسفانه خیلی از پیام ها توهین آمیز بوده و شایسته مردم استان نیست.
 
🔹️ وی خواستار حمایت از استاندار برای حل مشکلات سوخت شد و گفت: اکنون برهه ی خوبی برای ساماندهی استان است و نیازمند همکاری و مساعدت مسئولین و مردم برای حل مشکلات و پیشرفت استان هستیم.
 
🔹️ وی تاکید کرد: جوانان و نخبگان در بحث ها و مناظرات فضای مجازی به منتقدین حمله نکنند و بگذارند فضای نقد باز باشد. 
 
🔹️ وی افزود: طرح ارتقا سه بخش به شهرستان در هیات دولت در دست بررسی است و بزودی به شهرستان ارتقا خواهند یافت و چند بخش دیگر هم درحال کارشناسی جهت ارتقا هستند.
 
🔹️ زینی وند به فرمانداران ماموریت داد: درجلسات شورای اداری از پرداختن به مسائل حاشیه ای و از تعریف و تمجید بی مورد پرهیز کنند.
 🔹️ معاون استاندار همچنین از همه فرمانداران خواست: در جلسات اجازه دهند؛ مسائل را چند نفر بیان کرده و تعداد سخنرانان نباید زیاد باشد و در جلسات بعدی از سخنرانان جدید استفاده و ازقطع سخنان افراد به بهانه پایان وقت و غیره خودداری کنند.
 
🔹️ این مقام مسئول تاکید کرد: فرمانداران جلسات شورای اداری را حتما با حضور جوانان و بانوان برگزار کنند.
 
🔹️ وی با تاکید بر ضرورت تقویت روحیه مطالبه گری از مسئولین گفت: حل مشکلات و دغدغه های کنونی جامعه در گرو مطالبه گری قدرتمندانه از مسئولین است.
 
🔹️ معاون سیاسی و اجتماعی استاندار با بیان خدمات نظام در استان گفت: وضعیت امروز مردم سیستان و بلوچستان شایسته شان و منزلت نظام اسلامی نیست و این استان از شاخص های توسعه ملی عقب مانده است.
 
🔹️ زینی وند تاکید کرد: راه اندازی و فعالیت سازمان های مردم نهاد عامل بهبود شاخص های توسعه خواهد بود اما مردم در استقبال و توجه به این امر کم رنگ ظاهر شده اند.
 
🔹️ معاون سیاسی اجتماعی استاندار یاد آور شد: ارتقاء قطعی ۳ شهر به شهرستان و برخی بخش ها و دهستان در دستور کار بوده و بزودی مصوب خواهند شد‌.
 
🔹️ معاون سیاسی و اجتماعی استاندار گفت: سیستان و بلوچستان مهد کلید واژه ها و تصویری از زیبائی و آبادانی ها است که می توان از ظرفیت های برجسته آن بهترین بهره را برای رفاه مردم و توسعه و پیشرفت و معرفی چشم اندازهای آن برد.
 
🔹️ علی زینی وند از فرمانداران، علما ، بزرگان و نخبگان استان خواست: از سرمایه های در اختیار با خلق زیبائی ها و توسعه دادن خدمات و فرهنگ و به نمایش گذاشتن آداب و رسوم و تمدن کهن بیشترین بهره را ببرند.
 
🔹️ وی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان از نیروی انسانی توانمند و کارآمد و ظرفیت های گردشگری، کشاورزی، صنایع و معادن بالایی بهره می برد و افتخار می کنیم فرمانداران و مدیران این استان در سطح کشور دارای جایگاه و اعتبار هستند.
 
🔹️ زینی وند متذکر شد: موجی از ارتقای حوزه های سرزمینی و منطقه ای و تقسیمات درون استانی در دولت مورد توجه است که با همکاری فرمانداران، شوراها، نخبگان و غیره طرحهای ارزشمندی را در دستور کار داریم.
 
🔹️ وی افزود: برگزاری یک انتخابات پرشور و سالم در سال جاری مورد توجه دولت است.
 
🔹️ زینی وند تصریح کرد: در انتصاب فرمانداران به ویژگی شایسته سالاری، شناخت، توانمندی، پاکدستی، نخبه بودن و آگاهی آنها توجه می کنیم.
 
🔹️ بنابر این گزارش؛ آیین تکریم و معارفه فرمانداران قبلی و جدید خاش با حضور زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی استاندار، شماری از مدیران کل، فرمانداران جنوب استان، علما، بزرگان و معتمدان در خاش برگزارشد و صاحب گل صالحی بعنوان
فرماندار جدید معرفی و از خدمات حمیدالدین یوسفی تجلیل به عمل آمد.
 
تعداد بازدید : ۳۸۱
(جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸) ۱۴:۳۱
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید