چهارشنبه / ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۲۱:۴۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۳۳۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای ساماندهی حاشیه نشینی اختصاص یافته است

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نشست ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان گفت: دولت 500 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای کمک به ساماندهی حاشیه نشینی به ازای هر واحد 50 میلیون تومان اختصاص داده است.

(چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸) ۲۱:۴۸
به گزارش روابط عمومی استانداری، جواد حق شناس در دومین نشست هماهنگی ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان با حضور مدیران کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان‌های یزد، کردستان و معاون بنیاد مسکن استان تهران به عنوان ستاد معین در ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان و شماری از مسئولان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: چنین مصوبه‌ای برای هیچ نقطه‌ای از کشور در نظر گرفته نشده است.
 
 وی ادامه داد: ۲۰۰ میلیارد تومان نیز برای ۱۰ هزار واحد به هر واحد ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته شده بطوریکه نظیر این مصوبه حتی در مخاطرات طبیعی مانند سیل و حوادث دیگر نیز وجود ندارد.
 
 معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: دولت همچنین ۳۰۰ میلیارد تومان برای تأسیسات زیربنایی، روبنایی و کارهای عمومی مناطق حاشیه‌ای هزینه می‌کند که تقریباً در جای دیگری چنین سابقه‌ای نداشته و اگر این فرصت از دست برود دیگر تکرار نخواهد شد.
 
 وی بیان کرد: ورود به مشکلات حاشیه نشینی شهر چابهار به راحتی انجام شد و گمان می‌کردیم در زاهدان این موضوع راحت تر از چابهار باشد اما با کمک یک تیم مطالعاتی و مشاوران بنیاد مسکن این استان متوجه شدیم که پیچیدگی‌های زیادی وجود دارد.
 
 حق شناس گفت: برای حل مشکل حاشیه نشینی باید تمامی دستگاه‌ها همکاری کنند تا مشکلات حل شود زیرا با وجودی که خیلی از کارها در بنیاد مسکن راحت تر انجام می‌شود اما همچنان نیازمند کمک هستیم.
 
 معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: برای حل معضل حاشیه نشینی موانع ملی و استانی داریم که شرکت بازآفرینی شهری باید تسهیلاتی به عنوان کمک اجاره و اعتبارات تملک دارایی‌ها برای این مناطق در نظر بگیرد.
 
 وی افزود: در مورد پرداخت تسهیلات بانکی با بانک رسالت توافق انجام شده تا وام ۲ درصدی که معمولاً قرض‌الحسنه است، اخذ شود که در این زمینه از امتیازات بنیاد مسکن کمک می‌گیریم اما نیازمند کمک هستیم.
 
 حق شناس اظهار داشت: راه و شهرسازی در پیدا کردن زمین باید همکاری کند و شهرداری نیز فضای سبز را در اختیار بگذارد تا تبدیل کنیم زیرا اگر این عنصر نایاب یعنی زمین نباشد کاری نمی‌توان از پیش برد.
 
 وی افزود: بنیاد مسکن با کمک خود مردم مشکلات را حل می‌کند.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه اظهار داشت: تفاهم نامه‌ای بین وزارت راه و شهرسازی و معاونت‌هایی مرتبط با استانداری، بنیاد مسکن و دستگاه‌های دست اندرکار امضا شده است.
 
 منصور بیجار گفت: مشکلات حاشیه نشینی استان به خصوص در ۲ شهر زاهدان و چابهار به صورت ویژه بررسی و بر همین اساس تفاهم نامه منعقد و مراحل اجرایی آن آغاز شده است.
 
 وی افزود: تمام تلاش بر این است که با کمک بنیاد مسکن مشکل حاشیه نشینی حل شود و با توجه به اینکه حوادثی را در پایان سال گذشته و سالجاری در رابطه با سیل در نقاط مختلف داشتیم، مردم خانه و کاشانه خود را از دست دادند که این امر نیازمند ساماندهی ویژه است.
 
 سرپرست معاونت عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: پیچیدگی‌های زیادی در مسائل مختلف در استان وجود دارد که در این تفاهم نامه تمامی مسائل دیده شده و شهرداری در این زمینه کمک زیادی کرده است.
 
 وی ادامه داد: در این تفاهم نامه چند قید مطرح شده که یکی بحث تفویض اختیارات و مالکیت اراضی بود که در اختیار بخش‌های مختلف خالصه در شهر زاهدان است که بر اساس قانون خاصی انجام می‌شود.
 
تعداد بازدید : ۳۳۲
(چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸) ۲۱:۴۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید