چهارشنبه / ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۳۳۰
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار سیستان و بلوچستان:

فرمانداران باید تابلوی شفافیت، اعتماد سازی و قانون مداری باشند

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرمانداران باید تابلوی شفافیت، اعتمادسازی و قانون مداری در اجرای دقیق و اطمینان بخش انتخابات پیش رو باشند.

(چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸) ۱۰:۳۵
به گزارش روابط عمومی استانداری، علی زینی وند؛ معاون سیاسی و اجتماعی استاندارسیستان و بلوچستان در مراسم تکریم و معارفه فرماندارشهرستان کنارک گفت: با رعایت چارچوب های خاص وزارت کشور تاکنون ۱۵ فرماندار جدید منصوب شده اند که با توجه به محدودیت نیروی انسانی و پیچیدگی انتصابات، بهترین انتصابات را در استان داشتیم.
 
 زینی وند افزود: فرمانداران استان و به ویژه منطقه بلوچستان در وزارت کشور دارای برند هستند، ما احترام ویژه ای برای مردم قائل هستیم و تلاش داریم اداره امورشان را به دست افراد باصلاحیت بسپاریم.
 
 علی زینی وند گفت: از مولفه های مهم در انتخاب فرمانداران، دارابودن صلاحیتهای عمومی و تخصصی است که باید احراز شود.
 
 وی افزود: فرماندار قبلی کنارک از نیروهای کارآمد و مورد تایید بود اما از آنجایی که مقرر شده به دلیل مسائل قومی و قبیله ای از نیروهای بومی هر شهر استفاده نشود تصمیم به جابجایی وی گرفته شد.
 
 وی افزود: با توجه به تاکیدات استاندار سیستان و بلوچستان مبنی بر انتخاب فردی توانمند و کارآمد برای کنارک، فرماندار جدید را معرفی کردیم، چرا که با توجه به سوابق کاری، تحول گرایی و پاکدستی فرماندار جدید برای ما محرز شده است.
 
 معاون استاندار خاطرنشان کرد: از فرماندار جدید کنارک انتظار داریم با ایجاد آرامش، همگرایی و بهره گیری مناسب از پتانسیل‌ها؛ این شهرستان را مقر و پایلوت توسعه مفید و هدفمند در استان تبدیل کند.
 
 وی به برگزاری انتخابات مجلس در ماه‌های آینده اشاره کرد و افزود: از فرمانداران هریک ازشهرستان‌های استان؛ برگزاری انتخابات بی طرفانه، آزاد، امن، با مشارکت حداکثری و پر نشاط را انتظار داریم.
 
 معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه ظرفیت های بی بدیل این استان تاکنون مورد بهره برداری قرار نگرفته است، خاطر نشان کرد: طبیعت زیبا و ظرفیت های خدادادی به لحاظ موقعیت جغرافیایی این سرزمین با همکاری مردم و به ویژه نخبگان می تواند؛ علاوه بر رفاه و آسایش منطقه برای شهرهای همجوار خود نیز این رفاه را فراهم و به بهبود اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم کمک کند.
 
 زینی‌وند افزود: در حوزه گردشگری باید توجه داشته باشیم که لازمه  سفریک فرد گردشگر؛ آرامش و امنیت روانی و فیزیکی است بنابراین، چنانچه هر یک از مسافران و گردشگران با ناامنی و رفتار نابهنجار مواجه شوند تا سال ها نمی توانند این خاطره را به فراموشی بسپارند لذا نوع رفتار مردم بومی در رونق این امر بسیار مهم است.
 
 معاون استاندار  بیان داشت: علی رغم تأکیدات مقام معظم رهبری و توجه دولت در راستای اهمیت استراتژیکی سواحل مکران؛ متأسفانه در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد ظرفیت این نعمت خدادادی مورد بهره برداری قرار می گیرد.
 
 علی زینی وند با اشاره به بهره برداری سایر کشورها از جمله چین از طرحهای پرورش ماهی و میگو ادامه داد: این کشورها چند صد برابر کشور ما از این ظرفیتها و قابلیت ها استفاده می کنند و برای تحقق این موضوع در کشور؛آموزش و همکاری نخبگان و ترغیب مردم توسط تریبون داران ضرورت دارد چرا که دولت زیرساخت های لازم را فراهم کرده اما توسط مردم و سرمایه گذاران آن طور که باید استقبال جدی صورت نگرفته است.
 
این مقام مسئول با بیان قابلیت های فوق العاده این منطقه در حوزه صنعت و کشاورزی گفت: استان سیستان و بلوچستان در حال حاضر مورد توجه مجموعه مسئولین کشوری است و حضور مسئولین کشوری در استان نیز موید همین موضوع می باشد لذا بایستی از این فرصت به بهترین وجه ممکن در راستای به فعلیت رساندن این قابلیت ها بهره گیری شود.
 
 وی تصریح کرد: تشکیل شوراهای اسلامی به روش قومی و قبیله‌ای و موجب تضعیف اصل شایسته سالاری می شود لذا برای مقابله با معضل حاشیه نشینی و از طرفی ایجاد مبلمان شهری متناسب با این سواحل زیبا؛ شورای شهرها بایستی انتخاب افراد تحصیل کرده، توانمند و متخصص را به عنوان شهردار در دستور کار خود قرار دهند چرا که در حال حاضر شهرهای استان از نبود ابتدایی ترین شاخص‌های زیباسازی شهر ها رنج می برند.
 
 معاون استاندار سیستان و بلوچستان در پایان ابراز امیدواری کرد: با همت و وحدت مردم و همچنین بهره گیری از توانمندی ها و ظرفیت های بی شمار استان، آینده ای درخشان و روشن برای مردمان این سرزمین را شاهد باشیم.
 
تعداد بازدید : ۲۳۹
(چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸) ۱۰:۳۵
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید