شنبه / ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۷:۲۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۲۵۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

برگزاری آیین و مراسم توزیع و بهره‌مندی مرزنشینان ساکن در شعاع ۲۰ کیلومتر مرز از عواید فروش سوخت مرزنشینان با حضور استاندار

به گزارش روابط عمومی استانداری احمد علی موهبتی در مراسم آیین توزیع و بهره مندی مرزنشینان ساکن در شعاع ۲۰ کیلومتر مرز از عواید فروش سوخت گفت : در گذشته نقاط ضعفی به لحاظ کارگزاران فعال در این امر و عدم توانمندی تعاونی‌ها وجود داشت و این نقص‌ها سبب شد که در نقاط مختلف مرزی مرزنشینان دریافتی های متفاوتی داشته باشند و در هر منطقه رقم های متفاوتی دریافت کنند که این تفاوت ها باعث ایجاد بدبینی در مردم گردید.

(شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۷:۲۸

استاندار گفت: بر اساس طرح جدید تمام تعاونی هایی که در حوزه سوخت فعالیت دارند در مزایده عمومی شرکت می‌کنند و این مزایده پنجم هر ماه برگزار می‌شود .

موهبتی تصریح کرد:پیش‌بینی می‌شود بر اساس طرح جدید ماهیانه حدود ۱۵۰ هزار تومان به حساب هر مرزنشین واریز گردد که در گذشته این مبلغ در حدود ۱۲ هزار تومان به طور میانگین بوده است. وی با تاکید بر تلاش برای ایجاد و رفاه نسبی برای مرزنشینان گفت: باید کمک کنیم تا مرزنشینان به رفاه نسبی برسند و در کنار این امر با پدیده قاچاق سوخت برخورد کنیم چرا که قاچاق علاوه بر ایجاد بی نظمی در اقتصاد به آن آسیب میزند .

موهبتی افزود: در نشستی که با وزیر کشور و وزیر نفت و سایر دست اندرکاران در تهران داشتیم مقرر شد کارگروهی کشوری برای مبارزه با پدیده قاچاق سوخت برگزار شود و راهکارهای لازم برای نظم بخشی به این موضوع تصویب شود .

استاندار گفت: بنا بر طرح توزیع و بهره‌مندی مرزنشینان شعاع ۲۰ کیلومتر ۲۰ درصد قیمت سوخت باید به حساب مرزنشینان واریز شود که در حال حاضر پرونده ۷۶ هزار نفر برای برخورداری از این طرح تایید شده است و حدود هفت هزار نفر نیز در مرحله بررسی و تایید هستند.

وی تصریح کرد:مبالغ حاصل از فروش سوخت به نیروهای شاغل دولت که در مرزها ساکن هستند تعلق نمی گیرد و فقط افراد مرزنشین که فاقد شغل هستند شامل می گردند .

وی با بیان اینکه مرز فرصت و مزیتی قابل توجه است گفت تلاش داریم که در این طرح روستاهایی با شعاع بیشتر از ۲۰ کیلومتر از این مزیت برخوردار شوند تا به مردمی که به عنوان مرزدار و متولی امنیت در این مناطق هستند کمک شود. گفتنی است کاهش قاچاق سوخت، بهبود معیشت مرزنشینان، مهاجرت معکوس روستاییان از شهرها به روستاهای محدوده مرز و تثبیت جمعیت پایدار از دستاوردهایی است که طرح برخورداری مرزنشینان از عواید سوخت دنبال می کند.

تعداد بازدید : ۶۶۴
(شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۷:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید