جمعه / ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۸:۴۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۲۵۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

حمایت مردم استان از بیانیه شورای عالی امنیت ملی همزمان با سراسر کشور

اقشارمختلف مردم و مسئولین انقلابی و همیشه در صحنه زاهدان همگام و همزمان با سایر هموطنان در سراسر کشور با برگزاری نماز دشمن شکن جمعه از بیانیه شورای عالی امنیت ملی در اقدام متقابل در موضوع برجام حمایت و پشتیبانی کردند.

(جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۸:۴۲
به گزارش روابط عمومی استانداری به نقل از ایرنا، مردم مومن و روزه دار استان سیستان و بلوچستان پس از اقامه نماز جمعه در حمایت و پشتیبانی از تصمیم اخیر مسئولان نظام و بیانیه شورای عالی امنیت ملی در اقدام متقابل علیه عهدشکنی های شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار و همپیمانانش راهپیمایی کردند.
در همین راستا مردم زاهدان به دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با شرکت گسترده در این راهپیمایی بار دیگر حمایت قاطع خود را از دستاوردهای انقلاب اسلامی و اقدام انقلابی شورای عالی امنیت ملی اعلام کردند.
نمازگزاران با شعارهای وحدت بخش، پشتیبانی خود را از تصمیم دولتمردان که با هدف دفاع و صیانت از منافع و آرمان های والای نظام جمهوری اسلامی در مقابل بد عهدی های کشورهای شرکت کننده در مذاکرات هسته ای موسوم به 1+ 5 اتخاذ شده، اعلام کردند. 
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران، هجدهم اردیبهشت 98 که مصادف با خروج آمریکا از توافق هسته ای در سال 2018 میلادی بود در واکنش به این اقدام آمریکا و بازگرداندن تحریم‌ها، دو گام نخست ایران شامل 'توقف فروش اورانیوم غنی‌سازی شده و آب‌ سنگین برای 60 روز' را به اعضای برجام اعلام کرد.
رئیس جمهوری گفت: اگر اروپایی‌ها در این مدت به جبران بپردازند ما نیز به شرایط امروز برمی‌گردیم، در غیر این صورت، 2 اقدام دیگر را در پیش می‌گیریم.
این اولتیماتوم ایران به دیگر اعضای برجام، با دعوت سفیران کشورهای آلمان، انگلیس، چین، روسیه و فرانسه به وزارت امور خارجه و تسلیم نامه رئیس‌جمهوری از سوی سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه به آنان، صورت گرفت.
همچنین شورایعالی امنیت ملی در بیانیه ای به کشورهای باقی مانده در برجام 60 روز فرصت داد تا تعهدات خود به ویژه در حوزه های بانکی و نفتی را عملیاتی کنند.
در این بیانیه عنوان شده است: چنانچه در این مهلت کشورهای مزبور قادر نباشند مطالبات ایران را تامین کنند، در مرحله بعدی جمهوری اسلامی ایران رعایت محدودیت های مربوط به سطح غنی سازی اورانیوم و اقدامات مربوط به مدرن سازی رآکتور آب سنگین اراک را نیز متوقف خواهد کرد.
به گزارش خبرنگاران ایرنا مردم انقلابی شهرستانهای مختلف سیستان و بلوچستان در مراسم نماز جمعه و پس از آن با سردادن شعارهای مرگ برآمریکا، مرگ بر اسراییل، هیهات من الذله حمایت و پشتیبانی خود را از مسئولان نظام جمهوری اسلامی، دستاوردهای نظام و آمادگی خود را برای مقابله با عهدشکنان اعلام کردند.
تعداد بازدید : ۵۸۹
(جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۱۸:۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید