سه شنبه / ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۰۸:۲۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۱۸۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

دومین محموله دام سبک، وارد بندر چابهار می شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۱۸ هزار راس دام زنده وارد بندر چابهار می شود.

(سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷) ۰۸:۲۸
 
 
🔹️به گزارش روابط عمومی استانداری، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دومین محموله دام زنده به تعداد ۱۸ هزار راس از طریق کشتی وارد بندر چابهار می شود.
 موهبتی گفت: با رایزنی های انجام شده به منظور تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور محموله‌های دام زنده به صورت مستمر از طریق مرزهای استان وارد و پس از کشتار در کشتارگاه های سطح استان؛ بسته بندی و به مرکز کشور ارسال می شود.
 وی تصریح کرد: روزانه ۸ هزار راس دام در کشتارگاه های استان کشتار می شود.
 استاندار گفت: ورود دام زنده به بندرچابهار بستر مناسبی برای اشتغال ایجاد کرده است به طوری که از مرحله تخلیه و نگهداری این دام ها تا مرحله کشتار و بسته بندی نیازمند به کارگیری نیروی انسانی زیادی است و افراد زیادی در این زمینه مشغول بکار شده اند .
وی افزود: در ۲۴ اسفندماه نیز نخستین  محموله دام سبک و زنده به تعداد۴۷ هزار و ۸۰۰ رأس وارد بندر چابهار شد .
احمدعلی موهبتی اضافه کرد:علاوه بر این در روزهای اخیر ۳ هزار و ۵۰۰  دام سبک و ۲ هزار و ۱۵۰ نفر شتر نیز به صورت زمینی از طریق مرزهای استان  وارد شده است .
وی عنوان کرد:  ۱۸ هزار و ۷۴۰ راس دام سنگین از مرزهای استان وارد شده که از این تعداد ۱۱ هزار راس  در طول سال و ۷ هزار و ۷۴۰ راس در روزهای اخیر وارد گردیده است .
این مقام افزود: با پیگیری ها و تلاشهای انجام شده برای برخورداری مردم استان سیستان و بلوچستان از گوشت تنظیم بازار، ۱۰ هزار راس دام سبک نیز برای مصرف استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافته و سهمیه هر شهرستان نیز مشخص شده که در چند روز آینده توزیع خواهد شد .
وی عنوان کرد :اراده دولت و مسئولین استانی تعدیل و شکستن قیمت گوشت در سطح استان و کشور است و مجموعه متولیان استانی در تلاشند تا گوشت را با قیمت متعادل به دست مصرف کنندگان برسانند و دغدغه های مردم را برای تامین نیاز شب عید کمتر نمایند.
 وی گفت: در توافقات انجام شده قرار است ۶۰۰ هزار راس از مبادی مختلف با ارز دولتی توسط واردکنندگان دام وارد شود و پس از کشتار و بسته بندی ،به نرخ ارائه شده از سوی ستاد تنظیم بازار در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شرکت‌های تعاونی به دست مصرف کنندگان برسد.
 
تعداد بازدید : ۱,۰۴۷
(سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷) ۰۸:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید