یکشنبه / ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۱۸۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

بهره برداری از مجتمع آبرسانی سد زیردان تا اردیبهشت ۹۸

استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از مجتمع آبرسانی سد زیردان اظهار امیدواری کرد این مجتمع تا پایان اردیبهشت ماه سال ۹۸ به بهره برداری برسد.

(یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷) ۱۲:۴۲
 
 
 
 
به گزارش روابط عمومی استانداری؛احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان از مجتمع آبرسانی سد زیردان بازدید کرد.
 موهبتی در حاشیه این بازدید اظهار داشت: بزرگترین مجتمع آبرسانی سد زیردان ۲۶۱ روستا را در منطقه تلنگ، پیرسهراب و پلان آبرسانی خواهد کرد. 
وی افزود: اجرای این طرح آرزوی مردم منطقه بوده که بتوانند از آب سد زیردان به نحو مطلوب استفاده نمایند وی گفت: سد زیردان سالهای قبل به بهره برداری رسیده و شبکه انتقال آب سد مشمول زمان شده بود اما در حال حاضر این مجتمع آبرسانی به ۲۶۱ روستا تا اردیبهشت آینده به بهره‌برداری می رسد و آب تصفیه شده در اختیار ساکنین این منطقه قرار خواهد گرفت .
 استاندار گفت: این طرح یکی از اقدامات ارزشمند است که آب منطقه ای و آب و فاضلاب روستایی انجام داده و با بهره برداری از آن شاخص برخورداری از آب شرب بهداشتی در استان ۵ درصد افزایش می یابد که این تغییر بسیار حائز اهمیت است .
وی اضافه کرد: تعداد ۱۶ مجتمع آبرسانی در سطح استان وجود دارد که یکی از بزرگترین مجتمع ها هم از سد پیشین آبگیری می‌شود و ۲۱۰ روستا را پوشش خواهد داد که هم اکنون مناقصه آن برگزار شده است.
 موهبتی گفت: سد کهیر نیز با ظرفیت ۳۱۰ میلیون مترمکعب و با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است و در حال حاضر ۳۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شده است که با بهره برداری از آن ظرفیت خوبی را برای ذخیره آب فراهم خواهد شد.
 استاندار اضافه کرد: تامین آب روستاهای منطقه بلوچستان با توجه به شرایط اقلیمی به سدها وابسته است و بارندگی های سیل آسا را اگر مهار نکنیم با بحران مواجه خواهیم شد.
 
تعداد بازدید : ۸۰۳
(یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷) ۱۲:۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید