یکشنبه / ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۰۸:۵۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۱۸۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

ورود محموله های دام از خارج کشور با ظرفیت ۵۰ هزار راس دام سبک به داخل ایران علاوه بر تنظیم بازار, شرایط اشتغال مطلوب را نیز فراهم می کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری; احمد علی موهبتی در حاشیه واردات دام از بندر شهید بهشتی چابهار در مصاحبه با خبرنگاران گفت: اولین محموله واردات دام با ظرفیت ۵۰ هزار راس دام سبک دیروز وارد چابهار شد، که این واردات دام علاوه بر تنظیم بازار باعث اشتغال ۱۵۰ تا ۱۶۰ نفر در هر شیفت در کشتارگاه ها شده و پس از تعطیلی یکساله کشتارگاه‌ها باعث فعالیت مجدد آن گردید.

(یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷) ۰۸:۵۹
 
 
 
 وی افزود: روزانه حدود ۳ هزار دام در  کشتارگاه ها ذبح و جهت تنظیم بازار شب عید و مناسبت ها از جمله ماه مبارک رمضان و ایام محرم مورد استفاده مردم قرار می گیرد که این خود باعث کاهش قیمت گوشت نیز می گردد.
 این مقام مسئول با اشاره به تعطیلی یکساله کشتارگاه‌ها اظهار داشت: امیدواریم کشتار روزانه بیش از ۳۰۰ دام سنگین در کشتارگاه ها روزهای خوبی را برای صنعت کشتارگاهی پس از آسیب جدی که از تعطیلی یکساله به آن وارد شده است، رقم بزند و باعث رونق صنایع پایین دستی از جمله صنعت دباغی و سالامبور و سرمایه گذاری بخش خصوصی در کشور و استان گردد.
 استاندار همچنین ابراز امیدواری کرد و گفت: چنانچه کشتارگاه‌ها رونق داشته باشند شرایط مطلوبی را برای بخش خصوصی و سرمایه گذاری های بعد از کشتارگاه ها فراهم می نماید.
 وی بیان داشت: بارندگی‌های اخیر در کشور و استان شرایط استفاده از مراتع را جهت دامداران فراهم نموده و در این فصل دام های داخلی وارد بازار نمی شود و خلاء عدم ورود دام داخلی, توسط واردات دام از کشورهای دیگر جبران خواهد شد و امید است در نیمه دوم سال بتوانیم تولیدات داخل کشور( دام های تولیدی) را جهت تامین گوشت به کشتارگاهها روانه کنیم.
موهبتی ضمن قدردانی از مسئولین کشوری و هیئت دولت که استان پهناور سیستان و بلوچستان را حمایت کردند افزود: از مسئولین کشوری و همچنین بخش خصوصی که با همه گرفتاری ها و سختی ها وارد این چرخه شدند و ما را در حوزه تنظیم بازار و ارائه پروتئین مورد نیاز مردم عزیز کشور یاری رساندند، نهایت سپاس را دارم امیدوارم نتیجه اش برای مردم کشور و استان سیستان و بلوچستان مبارک و میمون باشد.
 
تعداد بازدید : ۷۴۶
(یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷) ۰۸:۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید